• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü CEO’ya Göre Kripto Rallisi Gelecek! Ama Nasıl?

Ünlü CEO’ya Göre Kripto Rallisi Gelecek! Ama Nasıl?

Kripto para piyasası Mayıs ayından sonra yeniden yukarı yönlü hareketli zamanlar geçirmeye başladı. Temmuz ayının sonlarında başlayan ivmelenmeler, beraberinde yeni değer artışları getirince piyasada ralli umutları da başladı. Söz konusu yükselişlerde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) bir kez daha altcoinlere öncü olarak hareket etti. Zira 21 Temmuz tarihinde başlayan yükselişlerde Bitcoin 8 gün üst üste, Ethereum da 13 gün üst üste pozitif bölgede kaldı. BTC ve ETH’deki bu yükselişler, altcoin piyasasının da benze şekilde hareket etmesini sağladı.

BTC ve ETH Son Haftada Yükselişlerine Devam Etti

bitcoin in son fiyati

Gelen yükselişler ile birlikte Ağustos ayı da oldukça verimli şekilde başladı BTC 40 bin doların üzerine çıktı. Mayıs ayından bu yana bu bölgede fiyat mücadelesi göstermeyen BTC’nin 40 bin dolardaki kritik direnci aşması, yükselişlerin kalıcı olacağı sinyallerini verdi. Benzer şekilde Ethereum’un da 3 bin dolara doğru tırmanışa geçmesi, piyasadaki yükselişleri etkiledi. Gelen yükselişler bir süre dalgalı fiyat hareketlilikleri ile yerini değer kayıplarına bırakmış olsa da Bitcoin son haftaya 50 bin dolar üzerinde giriş yapmayı başardı. BTC’nin bu önemli psikolojik direnci aşmasıyla beraber Ethereum da 3 bin 300 dolar üzerini yeniden gördü.

Galaxy Digital CEO’su Yükselişlerin Devam Edeceğini Düşünüyor

Son yükselişlerin ardından hafta ortasında BTC ve ETH de dahil olmak üzere yeniden düşüşler görüldü. Ancak birçok analist, bu düşüşlerin birer fiyat düzeltmesi olduğunu ve yükselişlerin devam edeceğini düşünüyor. Piyasada yükselişlerin yeniden görüleceği, BTC öncülüğünde bir ralli görüleceğine yönelik tahminler sık sık gelmeye başladı. Bu tahminlerden biri de Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’dan geldi. CNBC’nin Squawk Box programına konuk olan Novogratz, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında neden artışlar olduğuna yönelik tahminlerini paylaştı. Ünlü CEO, ayrıca 2021 yılının 4. çeyreğinde de kripto varlıklarda toparlanmalar görüleceğine inandığını ifade etti.

CEO, Şirketlerin İş İlanlarını Hatırlattı

Mike Novogratz, ilk Bitcoin yatırımını 2013 yılında gerçekleştirmişti. Öte yandan Novogratz, 2015 yılında da Vitalik Buterin’den, Ethereum henüz 0,99 dolar seviyesindeyken 500 bin Ethereum satın almıştı. Ünlü CEO, 2021 yılı sonlanmadan kripto rallisinin yeniden başlayacağını düşünüyor. Novogratz’a göre bu rallinin başlamasında Amazon ve Walmart’ın kripto paralarla ilgilenmesi etkisini gösterecek. CEO, hem Amazon’un hem de Walmart’ın kripto varlık departmanları için iş ilanları yayınladıklarını da hatırlattı.

Novogratz’a Göre Finansal Yapının Çoğu Blockchain Üzerinde Tekrar Kurulabilir

nft nedir

Mike Novogratz’a göre Amazon ve Walmart’ın kripto varlıklarla ilgilenmesi, bu iki büyük şirketin yeni trendin bir parçası olmaya kararlı olduklarını açıkça gösteriyor. Mike Novogratz’ın işaret ettiği Amazon ve Walmart şirketlerinin yanı sıra yakın tarihlerde dev ödeme platformu Visa da 150 bin dolar değerinde bir CryptoPunk NFT’si (non-fungible-token) satın alarak dijital varlık evreninde aktif olarak yer alacağını göstermişti. Bu gelişmelerden yola çıkan Mike Novogratz’a göre, finansal yapının birçoğu, Blockchain temelinde yeniden kurulabilir.