• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü CEO’ya Göre BTC 4 Ay Sonra 100 Bin Dolar

Ünlü CEO’ya Göre BTC 4 Ay Sonra 100 Bin Dolar

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2021 yılında; 8 Ocak, 22 Şubat ve 13 Mart tarihlerinde tüm zamanların rekorunu güncelledikten sonra, her defasında fiyat düzeltmesi yaşayarak geri çekildi. Bitcoin’in bu fiyat hareketlilikleri her defasında kripto para piyasalarını da genel tabloda aynı yönde etkiledi. Bu rekorlar ve geri çekilmeler sonrasında Bitcoin, 60 bin dolar bandını 2 kez test etti ve her ikisinde de bu psikolojik direnç bölgesinde reddedildi. Bitcoin’in reddedilmesi yeni rekor hamlesinin ne zaman geleceği konusunda bir endişe oluşturmaya başlamıştı ki Bitcoin 10 Nisan tarihindeki 60 bin denemesinden sonra burada tutunmayı başararak 14 Nisan tarihinde 64 bin 804 dolara kadar yükseldi. Hedefine 65 bin doları alan Bitcoin için, Diginex CEO’su Richard Byworth’ten orta vadeli Bitcoin fiyat tahmini geldi. Byworth’e göre Bitcoin 3-4 ay içinde 100 bin doları görecek.

Byworth’e Göre Coinbase’in Listelenmesi Kripto Paralar İçin Olumlu

btc coin listelenmesi

Lider Bitcoin, 14 Nisan tarihinde tüm zamanların rekorunu 64 bin 804 dolara kadar çıkarmayı başardı. Aynı tarihte, dünyanın en büyük kripto para borsalarından ABD merkezli Coinbase borsası teknoloji şirketlerinin halka arz edildiği Nasdaq’ta listelenmeye başladı. Nasdaq’ta halihazırda listelenen bir başka şirket olan Diginex’in CEO’su Richard Byworth, Bloomberg programına konuk oldu ve Byworth programda Bitcoin tahminlerini paylaştı. Aynı zamanda Coinbase borsasının “COIN” hisseleri ile halka arz olmaya başlamasına da değinen CEO, bu listelemenin kripto paralar adına olumlu sonuçlar doğuracağını düşündüğünü dile getirdi.

CEO, Bitcoin’in Yıllık Ortalama Büyümesine Dikkat Çekti

Richard Byworth, programda Bitcoin tahminlerini dile getirdi. Byworth’e göre Bitcoin 3-4 ay içinde 100 bin dolara kadar ulaşacak. Ancak Byworth, Bitcoin’in bunu başarması için %70 oranında yükseliş elde etmesi gerektiğini ifade etti. Ünlü CEO, bu yükselişin uzak bir ihtimal olmadığını vurguladı ve bunu dile getirirken, Bitcoin’in ortaya çıkışından bu yana yıllık olarak izlediği büyüme oranlarını işaret etti. Bitcoin’in piyasa sürüldüğünden beri yıllık ortalama %200 oranında büyüdüğünü dile getiren Byworth’e göre, Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşması olağandışı bir durum değil. 3-4 ay içinde Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşabileceğini ifade eden ünlü CEO, 15 Mart tarihli bir açıklamasında Bitcoin’in yılsonunda 175 bin dolara kadar yükseleceğini öne sürmüştü.

CEO BTC – Altın Kıyaslaması Yaptı

bitcoin altin kiyaslamasi

Richard Byworth, bir “değer deposu” olarak ortaya çıkan Bitcoin’in, zaman içinde altından daha iyi bir performans ortaya koyduğunu ifade etti. Bitcoin ile altın kıyaslamalarında genelde Bitcoin’in volatil yapıda olması eleştiriliyor ve CEO da bu konuya değindi. Bitcoin ile altını kıtlık, dayanıklılık ve taşınabilirlik gibi başlıklar altında kıyaslayan Byworth, Bitcoin’in volatil bir dönemden geçtiğini ve bunun geçici olduğunu dile getirdi. CEO’ya göre Bitcoin olgunlaşacak ve volatilitesi düşecek.