• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü CEO’dan Çarpıcı Kripto Para Piyasaları Yorumları

bitcoin guncel durumu

Kripto para piyasaları, son dönemlerde yaşadığı hareketliliklerle neredeyse tüm yatırımcıları endişelendirdi. Zira Mayıs ayında, Çin kripto para piyasalarına damga vuran yasaklama haberleriyle piyasada büyük bir çöküşe yol açmıştı. Mayıs ayından sonra uzun bir süredir hala tam olarak toparlanamamış olan kripto para piyasalarında, toparlanma hareketlilikleri görülmeye devam ederken Çin’den bir kez daha yasaklama haberi gelince, piyasada da haliyle panik arttı. Ancak Bitcoin’in (BTC) sert değer kaybından sonra hızlı şekilde toparlanmasıyla birlikte, piyasalarda da toparlanmalar yaşanmaya başladı. Ancak piyasadaki panik havası hala tam anlamıyla dağılmış değil. Piyasanın geleceğine ilişkin bekleyiş devam ederken, Galacy Digital CEO’su Mike Novogratz kripto para piyasalarını değerlendirdi.

Galaxy Digital CEO’su Piyasaları Değerlendirdi

bitcoin piyasasinda son durum

Dev varlık yönetim şirketi Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, son olarak Bitcoin ile ilgili açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Ünlü CEO, piyasaya ilişkin son açıklamalarında, Bitcoin’in 40 bin dolar altına gerilememesi durumunda endişelenmeyeceğini dile getirmişti. CEO’nun bu açıklamalarından sonra piyasada ciddi hareketlilikler yaşandı. Novogrtaz da mevcut piyasayı yeni açıklamalarıyla değerlendirdi. Novogratz, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, piyasanın artık konsolide olacağını iddia etti.

CEO’ya Göre BTC ve ETH Konsolide Olacak

Ünlü CEO, Twitter üzerinden takipçilerine yönelik yaptığı açıklamalarında, piyasanın mevcut durumuna ilişkin değerlendirmelerini dile getirdi. Novogratz, değerlendirmelerinde ayrıca Terra’daki (LUNA) yükselişlere ve önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi beklenen Columbus-5 güncellemesine değindi. Ünlü CEO ve yatırımcı Mike Novogratz, Çin’den gelen olumsuz haberlerin ardından Bitcoin ve Ethereum’un (ETH) artık konsolide olacakları evreye geçeceklerine inandığını ifade etti.

Mike Novogratz’ın Açıklamaları

Mike Novogratz, genel değerlendirmelerde bulunduğu söz konusu Twitter paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

“LUNA inanılmaz ticaret yapıyor. Tıpkı ‘Next with Novo’ podcast yayınında olduğu gibi Columbus geliyor… Columbus’tan sonra da birçok yeni proje… Bana, Solana’nın (SOL) büyük ralli öncesini hatırlatıyor. Bitcoin ve Ethereum konsolide olacak. Tabii bunlar sadece benim düşüncelerim. Her şeyi yakalamanız gerekmediğini unutmayın, neyin işe yaradığına odaklanın.”

Mike Novogratz Neler Söyledi?

Mike Novogratz, açıklamalarında yaklaşan Columbus-5 güncellemesi ile Terra’da olası yükselişler hissettiğini, bunun da kendisine SOL’daki ciddi yükselişleri hatırlattığını ifade etti. Ünlü CEO açıklamalarında ayrıca yatırımcıları da nasıl hareket edecekleri konusunda dikkatli olmaları konusunda uyardı. Ünlü CEO’nun BTC ve ETH konusundaki düşünceleri de son dönemlerde aslında birçok uzman ve analist tarafından dile getirilmişti. Yani Novogratz da Çin etkileri sonrası BTC ve ETH’nin durgunlaşacağını düşünen isimler arasında yer alıyor.

Çin Haberleriyle BTC ve ETH Nasıl Hareket Etti?

Bullish borsasi

Çin’in yasaklayıcı haberleri, kripto para piyasalarını genel anlamda aşağı çekti. BTC, açıklamalar öncesinde 45 bin dolar seviyesinin hemen üzerinde hareket ediyordu. Açıklamalardan hemen sonra BTC, hızla 43 bin doların altına geriledi. Ardından 40 bin dolar seviyesine dokunan BTC, tekrar toparlandı. BTC ile birlikte ETH de benzer şekilde düşüşler yaşadıktan sonra hafta arasında toparlanmaya geçti.