• BITCOIN/TL
  2130966,154
  % 0,89
 • ETHEREUM/TL
  115523
  % -0,04
 • RIPPLE/TL
  16.11
  % -0,28
 • BITCOIN CASH/TL
  12857.41,234
  % 1,59
 • LITECOIN/TL
  2450.03
  % 1,57
 • COSMOS HUB/TL
  227.21
  % 1,38
 • CARDANO/TL
  12.71
  % 1,03
 • TETHER/TL
  32.73
  % 0,66

Ünlü CEO Paylaştığı 2 Altcoinle ADA Destekçilerini Kızdırdı

Ünlü CEO Paylaştığı 2 Altcoinle ADA Destekçilerini Kızdırdı

Son dönemlerde kripto para piyasalarında yukarı yönlü bir hareketlilik ortamı oluştuğu görülüyor. Bu hareketliliklerde genel anlamda piyasayı tetikleyen kripto para birimleri, piyasa değeri ile piyasanın en büyük 2 varlığı olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) oldu. BTC ve ETH’deki ciddi ve ani yükselişler, piyasanın da genel anlamda yukarı yönlü harekete geçmesini sağladı. Ancak öte yandan bu süreçte bazı kripto para birimleri, piyasa geneline göre yükselişleriyle daha fazla dikkat çekmeyi başardı. Bunlardan biri de yakın zamanda yeni hard fork lansman tarihi açıklanan Cardano (ADA) oldu.

Novagratz-Hoskinson Çekişmesi Dinecek Mi?

btc nedir

Bilindiği gibi Cardano ağı için yeni bir güncelleme bekleniyor. Alonzo Purple hard forku olarak gerçekleştirilecek olan bu güncelleme ile ADA ağının, daha işlevsel ve daha tercih edilebilir bir hale gelmesi bekleniyor. Kripto para topluluklarının merakla ve heyecanla beklediği bu güncelleme için geçtiğimiz Cuma günü Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson bir tarih açıkladı. Hoskinson, Alonzo Purple güncellemesinin 12 Eylül tarihinde yapılacağını duyurdu. Henüz lansman tarihi duyurulmuş olmasına rağmen bu açıklama ADA coinin ciddi yükselişler elde etmesini sağladı. Ancak ADA kurucusu Hoskinson ile taban tabana zıt bir profil çizen Galaxy Digital CEO’su Mike Novagratz, ADA’dan daha iyi olduğunu düşündüğü başka projeleri değerlendirdi.

Mike Novagratz’ın Odaklandığı 2 Proje

Daha önce Hoskinson ve Novagratz ateşli tartışmalar yaşamıştı ve bu nedenle Novagratz, ADA toplulukları ve destekçileri tarafından çok da sevilen bir isim değil. Sosyal medyadan fikirlerini paylaşan Novagratz, Cardano’dan daha iyi olduğunu düşündüğü iki projeyi açıkladı. Bu noktada ünlü CEO, Terra (LUNA) ve Solana (SOL) projelerine odaklanıyor. Novagratz her ne kadar ADA için de iyi dileklerini dile getirmiş olsa da ADA toplulukları onu bu paylaşımda da yalnız bırakmadı ve kendisine olan nefretlerini paylaşım altında sık sık dile getirdi.

SOL Tüm Kayıplarını Sildi, Tarihi Rekor Kırdı

Solana (SOL) 16 Ağustos tarihinde 67,2 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı ve daha önceki tüm kayıplarını silmiş oldu. Yatırımcılarının yüzünü güldüren SOL, 20 Temmuz tarihinde 22 dolar seviyesine kadar düşmüştü. O tarihten bu yana %300’ün üzerinde değer kazanan SOL’un, Ethereum’un zayıf yönlerinden yararlanarak daha popüler bir hal alması mümkün görünüyor. Zira ETH, 2021 yılına kadar PoS sistemi için tüm geliştirmelerini tamamlayamayacak. Bu nedenle, bu noktada SOL gibi ETH alternatiflerinin devreye girmesi bekleniyor.

Analistlere Göre 12 Eylül Tarihinde ADA Yükselişe Geçebilir

lite coin nedir

Mike Novagratz her ne kadar ele aldığı projelerin ADA’dan daha iyi olduğunu iddia ederek bunları paylaşmış olsa da birçok analist, ADA için 12 Eylül tarihinin kazançlı geçebileceğine inanıyor. Özellikle BTC’nin uzun bir süre sonra yakaladığı yükseliş trendini koruması ya da güçlü desteklerinin üzerinde kalmayı başarması durumunda analistlere göre 12 Eylül tarihinin genel tabloda yükselişlere sahne olmasını sağlayabilir.