• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü CEO 2022 Başında Ayı Piyasasına Karşı Uyardı

Ünlü CEO 2022 Başında Ayı Piyasasına Karşı Uyardı

Kripto para piyasaları, 2017 yılında Bitcoin’in (BTC) 20 bin dolar seviyesinde ATH belirlemesinin ardından gelen genel düşüşler ile birlikte 2018 başlarında ciddi değer kayıpları yaşadı. 2017 yılındaki büyük rallinin ardından gelen bu geri çekilmeler, daha sonra Mart 2020’den itibaren toparlanma hareketlerine dönüştü. Bu süreçte yükselişe geçen kripto paralar, 2021 yılında ise yükselişlerini hızlandırdı ve 2021 genelinde çok ciddi ralliler kendisini gösterdi. 2022 yılı yaklaşırken yatırımcılar piyasalarda neler olacağına odaklanmaya başladı. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz da bu konuyla ilgili fikirlerini dile getirdi. Ünlü CEO, 2022 yılının başlarında piyasada artış beklemediğini ifade etti ve bu dönem için yatırımcıları ayı piyasasına karşı uyardı.

Mike Novogratz’a Göre Yeni Yıl “Yatay” ya da “Düşüş” Eğiliminde Başlayacak

doge gununde beklenenler

Ünlü CEO Mike Novogratz, piyasada son birkaç aylık süreçte yaşanan sert değer kayıplarını değerlendirdiğinde, kripto para paraların 2022 yılına sert bir başlangıç yapmasını beklediğini dile getirdi. Geçtiğimiz gün CNBC’ye röportaj veren Novogratz, söz konusu açıklamalarında kripto paraların yükseliş senaryoları dışında “yatay” ya da “aşağı” yönlü hareket edebileceğini ifade etti. Ünlü CEO “Kripto paralar yükseklerden çok şey çıkardı. O yüzden şu anda yavaş işlem görüyor” sözlerini dile getirdi.

CEO’ya Göre BTC’de Boğalar 42 Bin Doları Savunacak

Kısa vadede, 2022 yılının başlarında kripto paralardan düşüş ve yatay seyir beklediğini dile getiren Mike Novogratz, orta vadede ise bu konuda endişelenmediğini, çünkü sürekli olarak insanların kripto para piyasalarına giriş yapma hazırlığında olduklarını ifade etti. Ünlü CEO piyasa geneli tahminlerinden söz ederken boğaların Bitcoin’de muhtemel olarak 42 bin dolarlık kritik desteği savunacaklarını belirtti. Novogratz ayrıca Bitcoin’in bu yıl kurumsal bir varlık olmaktan çıkıp sezgisel bir varlığa dönüştüğünü de ifade etti.

Mike Novogratz’ın DeFi Öngörüsü

altcoin nedir

Kripto para piyasalarının yeni yılın başlarında düşüşler ile karşılaşabileceğini dile getiren Novogratz, ayrıca açıklamalarında merkezi olmayan finans (DeFi) alanına da değindi. Ünlü CEO, DeFi projelerine her ne kadar ilgi göstermiyor olsa da gelecek yılda bu alanda da işlerin değişmesini beklediğini ifade etti. Novogratz’a göre DeFi, 2022 yılı geneline hükmedecek.