• BITCOIN/TL
  2153964,367
  % -1,71
 • ETHEREUM/TL
  112435
  % -1,88
 • RIPPLE/TL
  15.57
  % -1,20
 • BITCOIN CASH/TL
  14144.87,358
  % -3,36
 • LITECOIN/TL
  2563.3
  % 1,64
 • COSMOS HUB/TL
  240.59
  % -4,26
 • CARDANO/TL
  13.68
  % -2,97
 • TETHER/TL
  32.32
  % 0,07

Ünlü Avukat: XRP Dava Ardından Arz Şoku Yaşayabilir!

Ünlü Avukat: XRP Dava Ardından Arz Şoku Yaşayabilir!

Ripple ve SEC arasındaki dava hala kritik gelişmeler ile devam ediyor. Uzmanlar ise davaya dair yeni yorumlarda bulunuyorlar. Hem kripto para yatırımcıları hem de kripto para sektörünün önemli isimleri tarafından yakın takibe alınan avukat Jeremy Hogan ise XRP Coin yatırımcılarını uyardı.

Hogan, Ripple’ın SEC ile anlaşması halinde XRP Coin’in bu durumdan nasıl etkilenebileceğini açıkladı. Hogan, her hangi bir anlaşma olması halinde Ripple’ın yüklü bir miktar ceza ödeyebileceğini belirtti. Bu ödemenin ise dava başlamadan önceki XRP Coin fiyatları baz alınarak yapılabileceğini ifade etti. Bu açıklama yatırımcıların dikkatini çekti.

Emanet Cüzdanlardan XRP Coin Çıkabilir!

ripple nedir

Ünlü avukat Hogan’a göre, SEC’in cezaya ilişkin bir talebinin gelmesi halinde, Ripple’ın emanet cüzdanlarda tutmuş olduğu XRP Coin bakiyelerini çıkarması gerekebilir. Emanet cüzdanlarda bulunan miktarın ise XRP Coin’in toplam arzı kadar olduğu biliniyor. Ünlü avukat, davada anlaşılması veya davanın kaybedilmesi halinde yaptırımların ortaya çıkabileceğini, davayı kazanma haricindeki her koşulun XRP için olumsuz olabileceğini belirtti.

Hogan: Arz Sürekli Azalabilir!

Hogan XRP Coin’in davaya rağmen kurtarılmasına yönelik düşüncelerin yer aldığını belirtiyor. Örneğin XRP Coin’leri bir kişiye satmak ve Ripple’ı başka bir şirkete devretmek gibi düşünceler ile zararların önlenmeye çalışılacağını açıklıyor.

Hogan, ancak bu durumun mümkün olmayacağını, çünkü anlaşma halinde bu amaçların hiç birinin yapılamayacağını açıkladı. Ünlü avukata göre, eğer davada anlaşmaya varılırsa XRP Coin için arz şoku gündeme gelebilir. Hogan, piyasadaki XRP Coin arzının sürekli olarak azalabileceğini ifade etti.

Regülatör Denetim Olasılığı

ripple nedir

Ripple’ın SEC ile tam anlaşma yapması ve regülasyonlara tabi olmayı kabul etmesi durumunda ise avukata göre, Ripple ABD’de bir regülatör tarafından denetlenen ve tamamen yasal koşullara uygun işlem yapan bir şirket haline gelebilir. Bu ifadesinin ise sadece tam bir anlaşma koşulunda oluşabileceğini belirtti.

Hogan, tüm gelişmelerin XRP Coin fiyatını nasıl etkileyebileceği konusunda ise ek bir açıklama yapmadı. Kripto para piyasası ise son 24 saattir sert bir düşüş içinde yer alıyor. Bitcoin %10 üzeri değer kaybını yaparken XRP Coin ise %13 üzeri değer kaybını kayda aldı.

8 Haziranda saatler 12:36’yı gösterirken XRP Coin fiyatı 0.86 dolar düzeyinden yer aldı. Bu kapsamda %9.56 oranında değer kaybını tabloya alıyor. Analistler XRP Coin için kritik bir gün içinde bulunduğumuzu açıklıyorlar. Özellikle BTC değer kaybı sürerken, piyasada hakim olan karamsar havanın XRP Coin fiyat düşüşün devamına sebep olabileceğini açıklıyorlar.