• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü Avukat: 3 Farklı Altcoin SEC Gazabıyla Karşılaşabilir!

Ünlü Avukat: 3 Farklı Altcoin SEC Gazabıyla Karşılaşabilir!

Ünlü Avukat Jeremy Hogan’ın görüşlerine göre ilerleyen sürede sadece XRP coin değil diğer başka coinlerde SEC’in gazabına uğrayabilirler. Ünlü avukat, SEC tehlikesi altında olan bazı altcoinlerden söz etti. Tether (USDT) Coin ve BNB Coin’in SEC’in radarına girebileceğini savundu.

Avukat SEC Radarına Girebilecek Coinleri Açıkladı!

sec nedir

Ünlü avukat Jeremy Hogan tarafından yapılan açıklaya göre, Bitcoin, Ethereum, Ethereum 2.0, Tether, Binance Coin SEC’in tehlikeleri ile karşılaşabilirler. Aynı konu hakkında uzman analist görüşlerine bakıldığında ise ETH ve BTC’nin menkul kıymet olarak görülmesinin komik bulunduğu sonucuna ulaşılıyor. Analistlere göre bu iki kripto para SEC tarafından gelen her hangi bir sorun ile karşılaşma olasılıkları en düşük olan varlıklar.

Bildiğimiz gibi Ripple, Sec ile bir savaş içinde yer alıyor. Çünkü SEC XRP Coin’i kayıt dışı bir menkul kıymet olarak görmeye devam ediyor. Aynı zamanda bu konu hakkında dava sürecide devam ediyor. Son olarak Ripple, SEC’den ETH ve XRP Coin’den söz eden bir dizi dosyayı mahkemeye taşıması talebinde bulundu.

Avukat: Tethet, BNB SEC Tehlikesini Yaşayabilir!

Avukat Jeremry Hogan’a göre, Tether ve Binance Coin menkul kıymet spot ışığı altında yer alabilirler. Konu hakkında bilgi veren avukat, hem Tether’in hem de BNB Coin’in ilerleyen sürede yasal sorunlar ile karşılaşabileceklerinin altını çizdi. Menkul kıymetler yasalarının ihlallerini belirlemek amacı ile SEC, Howey testi denilen bir test modeline güveniyor. Ünlü avukat bu test hakkında da detayları paylaştı.

Jeremy Hogan, Howey testi hakkında bilgi verirken, bu test düzeyinden kripto paraların belirli kullara göre incelenebileceklerini belirtti. Teste göre bir kripto parayı menkul kıymet olarak tanımlamak için 4 farklı kriter göz önüne alınıyor. Para yatırımı yapılması, ortak işletme hakkı doğurması, makul kar beklentisi ile işlem yapma, başkalarının çabalarından elde edilme gibi kriterlere bağı olarak kripto para ve menkul kıymet ayrımı yapıldığı açıklandı.

Howey: Amaç Menkul Kıymet Piyasasına Varlık Kazandırmak Değil!

sec hamlesi

Howey testine göre, başkalarının çabaları ardından makul bir kar sunma beklentisini veren varlıklar, bir yatırım sözleşmesi ile bağlantılı görülüyorlar. Bu kapsamda konu kripto paraların menkul kıymet olma konusunda eleştirilmelerine kadar varıyor.

Ünlü avukat Jeremy Hogan, kararların aslında bir menkul kıymet borsasına kripto para cinsi kazandırmak için verilmediğini, prosedürlere göre ilerlenmek istendiği için bu durumların ortaya çıktığını belirtti.  Tüm verdiği bilgiler sonunda ünlü avukat Jeremy Hogan, BNB Coin ve diğer bilgisini sunduğu altcoinlerin SEC ile sorunlar yaşayabileceğini savundu.