• BITCOIN/TL
  2159255,462
  % 2,61
 • ETHEREUM/TL
  99680
  % 4,94
 • RIPPLE/TL
  16.88
  % 1,42
 • BITCOIN CASH/TL
  15021.29,744
  % 4,64
 • LITECOIN/TL
  2710.36
  % 1,86
 • COSMOS HUB/TL
  279.08
  % 1,41
 • CARDANO/TL
  15.51
  % 4,64
 • TETHER/TL
  32.24
  % -0,09

Ünlü Analistten Heyecanlandıran ETH Yorumları

Ünlü Analistten Heyecanlandıran ETH Yorumları

Kripto para piyasalarında belirsizlik devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde görülen fiyat hareketleri, altcoin piyasasında da etkisini gösteriyor. Bitcoin’in 42 bin dolar seviyesine geriledikten sonra 51 bin dolar seviyesinin üzerine çıkması ve ardından yeni düşüşler ile tekrar 47 bin dolar seviyesine gerilemesi, piyasalardaki dalgalanmaları da arttırdı. Bu dalgalanmalara dahil olan lider altcoin Ethereum (ETH) da Bitcoin’e paralel şekilde belirsiz fiyat hareketleri sergilemeye devam ediyor. Yatırımcılar analist yorumlarına odaklanmış durumda iken ünlü bir kripto para analisti, Ethereum için heyecan uyandıran tahminlerini paylaştı. Analiste göre Ethereum grafiği, kriptodaki en iyi görünen grafik olarak dikkat çekiyor.

ETH, Son 24 Saatte BTC’nin Tersine Hareket Etti

bitcoin ethereum iliskisi

Kripto para piyasalarında “Cred” ismi ile bilinen ünlü kripto para analisti, Ethereum’un Bitcoin karşısındaki (ETH/BTC) grafiğinin şu an için kriptoda görünen en iyi makro grafiklerden biri olduğunu iddia etti. Zira piyasada Bitcoin öncülüğünde genel bir düşüş hareketliliği görülürken, Ethereum’un ise kısıtlı da olsa değer artışları yaşaması dikkat çekti. Son 24 saatlik süreçte Bitcoin’den ayrık hareket eden ETH, bu süreçte %2’den fazla değer artışı ile karşılaştı ve fiyatını 4 bin 350 dolar seviyesinin üzerine çıkarmayı başardı.

Analist 2 İhtimale Odaklandı

Ünlü analist  Cred, Ethereum’un ibreyi aşağı yönlü çevirmek yerine Bitcoin karşısında değer kazançlarına devam etme olasılığının da daha yüksek olduğunu öne sürdü. Ancak analist, buna rağmen Ethereum’da hala “savunmacı” bir görünüm olduğunu da ifade etti. Cred konuya ilişkin olarak “Bitcoin ve Ethereum arasındaki bu ayrıklık ya Nisan – Mayıs arasın tamamen yeni bir paradigma ya da döngü zirvesine daha yakın olduğumuzun bir işareti” sözlerine yer verdi. Cred, bu noktada ikinci ihtimalin daha olası olduğunu da vurguladı.

Cred, ETH’nin Piyasa Gücünü Gösterdiğini Düşünüyor

ethereum

Geçtiğimiz hafta piyasa genelinde bir kez daha BTC öncülüğünde görülen genel düşüşlerde Ethereum’un 4 bin dolar desteğini korumayı başarması, analist Cred’e göre Ethereum’un piyasa gücünün bir işaretiydi. Cred bu konuya ilişkin olarak ise “Şimdilik en yüksek aralık olan 4 bin 480 doların üzerinde bir günlük aralık kırılmasında tamamen doğrulanacak. 4 bin doların altındaki herhangi bir zayıflık düşüş eğilimi gösterir.” dedi.