• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü Analistin Parabolik Yükseliş Beklediği 9 Coin

Ünlü Analistin Parabolik Yükseliş Beklediği 9 Coin

Kripto para piyasasında Nisan ayında yine öngörülemez fiyat hareketlilikleri yaşandı. Birçok altcoin, Bitcoin’i (BTC) takip etti ve ona paralel fiyat grafikleri çizdi. Bunun en net örneği geçtiğimiz hafta boyunca yaşanan sert düşüşlerde görüldü. Bitcoin’in düşüşlerinde birçok altcoin ona eşlik etti. Ancak son haftada yükselişler başladı ve bunda da Bitcoin’in birçok altcoin için öncü olarak hareket ettiği görüldü. Fakat sonrasında Bitcoin yatay seyre geçti ve bu durumun altcoinler için bir fırsat oluşturması bekleniyor. Ancak kötü grafiklerle geride kalan haftanın ardından, piyasada paniğe kapılan birçok yatırımcı, başarılı analistlerden gelen tahminleri değerlendirmeye başladı. Arayışta olan yatırımcılar için ünlü analist Austin Arnold, Mayıs ayında parabolik yükselişe geçebileceğini düşündüğü 9 kripto para birimini paylaştı.

Analistin En Güvendiği 2 Kripto Para Birimi

bitcoin

Başarılı analist, Mayıs ayında parabolik yükselişe başlayacağını düşündüğü 9 kripto para listesinde ilk sıraya Bitcoin’i (BTC) koyuyor. Arnold’a göre Tesla CEO’su Elon Musk ve Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi isimlerin Bitcoin ilgisinin arttığını, bunun yatırımcılara ve BTC fiyatına da yansıyacak.

Arnold’a göre ana akımda yer alan Bitcoin’in yeni bir ralliye başlaması ile birlikte arkasından lider altcoin Ethereum (ETH) da yukarı yönlü harekete geçecek. Arnold, Ethereum’un harika göründüğünü ifade ediyor ve ETH 2.0’da git gide daha çok ETH kilitlendiği için bir arz sıkışıklığı yaşandığını dile getiriyor.

Polygon (MATIC) ve Cardano (ADA)

Bitcoin ve Ethereum’un ardından Arnold listenin 3. sırasına ETH ağındaki yükü hafifletmeyi amaçlayan, oldukça güçlü bir değer teklifi sunan, ETH ağındaki katman-2 ölçeklendirme çözümü Polygon’u (MATIC) koyuyor. MATIC geçtiğimiz hafta 7 günlük süreçte %100 oranında artış elde etmişti. Ünlü analist, Mayıs ayında görüleceğini düşündüğü parabolik yükselişlerde 4. sıraya Ethereum’un rakiplerinden Cardano’yu (ADA) koyuyor.

Binance Coin (BNB), Chainl,nk (LINK) ve Diğerleri

bnb coin

Arnold ADA’nın hemen arkasından listenin 5. sırasına, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in özel token’ı Binance Coin’i (BNB) yerleştiriyor. Analist bu noktada Binance’te listelenecek olan Apple, Microsoft ve MicroStrategy hisselerini işaret ediyor. Ayrıca Binance borsası Haziran ayında kendi NFT (non-fungible-token) platformunu oluşturacak ve büyüyen sektörden ciddi ölçüde payını alacak.

Arnold listesinde 6. sıraya ise Chainlink’i (LINK) yerleştiriyor. Analist, LINK’in her blok zincirinde çalışabileceğini ve LINK’in herkesin kullanabildiği kripto para fiyat tahmin platformu olduğunu işaret ediyor. Arnold öte yandan LINK’in teknik açıdan da iyi göründüğünü düşünüyor. Bu 6 kripto paranın ardından Arnold listesine sırasıyla VeChain (VET), Aave (AAVE) ve Injective Protocol’ü (INF) ekliyor.