• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü Analist, Yükselişin 180 Gün Süreceğini Düşünüyor

Ünlü Analist, Yükselişin 180 Gün Süreceğini Düşünüyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Ekim ayının son haftasını fazlasıyla dalgalı bir şekilde geçirdi. Ancak yine de Bitcoin’in önünde hala Ekim ayı için 2 günlük bir süreç var. Geride bıraktığımız haftada çift yönlü sert hareketlilikler ortaya koyan Bitcoin, yine de hafta sonuna girilirken 60 bin dolar seviyesindeki kritik desteği tekrar kazanmayı başardı. Yılın son çeyreği geldiğinden bu yana yükseliş eğiliminde seyreden Bitcoin, yeni rekor sonrası bir geri çekilme yaşadı. Ancak zincir üstü verilerden yola çıkan bazı analistler, bu geri çekilmeye rağmen yükselişlerin desteklendiğini düşünüyor. Bu analistlerden biri olan Lyn Alden ise Bitcoin’deki bu yükselişlerin 6 ay boyunca süreceğine inanıyor.

Alden’e Göre Yükseliş 6 Ay Boyunca Sürecek

altcoinler artiyor mu

Piyasaların popüler analistlerinden Lyn Alden, Bitcoin için oldukça önemli tahmin ve yorumlarda bulunuyor. Analiste göre Bitcoin geri çekilme yaşamış olmasına rağmen zincir üstü veriler onun uzun süreli bir yükselişe devam edeceğini gösteriyor. Konuya ilişkin olarak Alden “Genel olarak zincir üstü göstergeler şu anda genellikle, oldukça yükseliş gösteriyor. Genel olarak, altı ay boyunca bakıldığında yükseliş durumunun düşüş durumundan çok daha güçlü durduğunu söyleyebilirim” ifadelerini dile getiriyor.

Analiste Göre Düşüş Döngüsünün Süresi Bu Kez Farklı

Analist ve makro yatırım stratejisti Lyn Alden, Bitcoin’in madencilik ödülü yarılanmasından (halving) sonra, daha önce de örneğinin görüldüğü gibi bir düşüş aşamasına girebileceğini fakat düşüş döngüsünün bu kez daha farklı olabileceğini belirtiyor. Lyn Alden konuya ilişkin olarak “Kripto kışı geçirip geçirmememiz, kısmen ilk aşamada ne kadar coşkulu olacağına bağlı olacak. Yani önceki kripto kışlarında, Bitcoin ve diğer kripto paralarda son derece bir coşku yaşadınız. Bence burada çoğu göstergeye göre, Bitcoin’in daha önceki zirvelerde gördüğünüz o yüksek tepelere ulaştığını görmediniz…” ifadelerine yer veriyor.

Bitcoin Halving’inin Etkisi Azalacak Mı?

altcoin rekor

Bitcoin madencilik ödüllerindeki yarılanmaya ilişkin konuşan Alden, Bitcoin halving’lerinin BTC fiyatı üzerindeki etkisinin, henüz çıkarılmamış kripto paraların sayısında önemli bir azalma olduğu için, gelecekte azalacağını düşünüyor. Alden konuya ilişkin olarak “Bitcoin dağıtımı bir sonraki aşamalarına ulaştı. Bu yüzden bu halving’lerin ileriye dönük olarak daha az önemli olacağını düşünüyorum” sözlerini dile getiriyor.