• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü Analist: Piyasadaki Kaldıraç Değer Kaybını Derinleştiriyor!

Ünlü Analist: Piyasadaki Kaldıraç Değer Kaybını Derinleştiriyor!

Ünü analist Marius Rupsys son açıklamalarında ETH’yi ve kripto para piyasasındaki kaldıraç kavramını ele aldı. Ünlü analist ETH’de geride kalan haftalarda ortaya çıkan değer kayıplarının kaldıraçlı işlemler ile yükseldiğini, piyasadaki genel değer kayıplarının ise buna bağlı derinleştiğini belirtti.

Ethereum son dönemlerde 4.400 dolar seviyesinden hızlı bir şekilde 1.733 dolar seviyesine gerilemişti. Analist bu değer kaybında piyasadaki genel çöküşün ve kaldıraç alışkanlıklarının etkili olduğunu savundu. Analist, piyasadaki en güçlü ikinci kripto para olan ETH’nin grafikleri incelendiğinde 1.733 dolarlık fiyata gerilemenin hızlı şekilde gerçekleştiğinin görüldüğünü açıkladı. 2021 senesi 24 Mayıs tarihinde Elon Musk’ın BTC Madencilik Konseyi ile ilgili açıklamaları ardından ETH’nin %50 değerlendiğini, buna rağmen 3 bin doları aşamadığını belirtti.

ETH İki Yönlü Sert Hareket Yapabilir!

aayus jindal aciklama

Ünlü kripto para analisti Marius Rupsys, ETH’yi gündemine alırken, ETH’nin son fiyat artışlarının rahatlama rallisinden kaynaklandığını belirtti. Bu etkilerin ilerleyen günlerde hem artış hem de düşüş yönlerine sert hareketleri açığa çıkarabileceğini vurguladı. Analist, kripto para sektörünün 2021’de bir önceki seneye göre çok daha fazla kaldıraç oranına sahip olduğunu söyledi. ETH’de ve piyasa genelinde yaşanan bir değer kaybında sürecin orta vadede devam etmesinin sebebinin ise kaldıracın etkileri derinleştirmesi olduğunu açıkladı.

Kaldıraç ETH Düşüşlerin Destekledi!

Analist artık yatırımcı alışkanlıklarında kaldıraçlı işlemlerin öne çıktığını bunun ise kayıplarda alınan darbeleri güçlendirdiğini belirtti. Elon Musk’ın olumsuz açıklamalar yaparak piyasa fiyat gerilemelerine neden olduğu tarihte dahi piyasa genelinde 10 milyar dolara yakın likiditasyonun ortaya çıktığını açıklayan analist, o anda kaldıraçlı işlemlerin devrede olduğunu belirtti. Buna bağlı olarak özellikle ETH fiyatındaki düşüşlerin serileştiğini savundu.

3 Bin Dolarlık Performans Yeterli Görülmedi!

Ethereum’un güncel durumunu açıklayan ünlü analist, ETH’nin değer kazanımına giriş yaptığını ancak 3 bin dolar altı performansın, Ethereum gibi işlem sayısı yüksek bir ağ için uygun olmadığını belirtti. Son gelişmeler ardından %50 değerlenen ETH’nin 2.539 dolarlık fiyatı ile hala 3 bin dolar seviyesinden uzak olduğunu söyledi.

ETH’de Son Durum

binance

ETH, 15 Mayıs 2021’de CoinMarketCap verilerine göre 2.493 dolarlık fiyatı tabloya alıyor. Saatler 13:09’u gösterirken tabloya gelen bu fiyat ile ETH, %9 oranının üzerinden değer kazanımı yaşıyor. Ancak kritik nokta olarak görülen 3 bin dolar hala uzakta yer alıyor. Analistlere göre risk hala sürerken, çift yönlü sert hareketler yaşanabilir.