• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü Analist Kriptolarda “Epik” Yükselişler Bekliyor

Ünlü Analist Kriptolarda “Epik” Yükselişler Bekliyor

Kripto para piyasaları 4 Aralık tarihinde Bitcoin’in (BTC) 42 bin dolar bandına dokunması ile birlikte sert düşüşlere sahne oldu ve bu süreçte birçok altcoin kızıla bürünerek çok ciddi değer kayıpları yaşadı. Bitcoin’e paralel olarak değer kaybı yaşayan altcoinler, daha sonra yeni haftada kendisini göstermeye başlayan toparlanma hareketlerine dahil olarak yatırımcılarını güldürmeye başladı. Ancak yeni haftada Bitcoin öncülüğünde gelmeye başlayan bu toparlanmalar nispeten sınırlı kaldı ve bazı altcoinler tam olarak yükseliş sinyalleri veremedi. Bu noktada birçok yatırımcı da analistlerden gelen yorum ve tahminlere yöneldi. Popüler analist de Bitcoin’den patlama beklediğini açıkladı ve yükseliş hazırlığında olduğunu düşündüğü altcoinleri paylaştı.

Capo BTC Öncülüğünde Epik Bir Yükseliş Öngörüyor

altcoinler haftaya nasil basladi

Kripto para piyasalarında yakından tanınan ve Twitter’da “Capo” takma ismiyle bilinen popüler analist ve trader, kısıtlı toparlanmaların görüldüğü süreçte Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla takipçilerini umutlandırdı. Capo, son düzeltmelerin ardından Bitcoin öncülüğünde kripto paralarda epik bir yükseliş beklediğini ifade etti ve ayrıca Bitcoin’deki toparlanmaların da hızlanma aşamasında olduğunu iddia etti.

Negatif Fonlama Nedir?

Ünlü analist, en son görülen düzeltme nedeniyle fonlama oranlarının negatif bölgeye dönmesini, Bitcoin’in hızlı bir artışa hazır olduğuna işaret olduğunu iddia etti. Konuya ilişkin olarak Capo “Bitcoin’de ana senaryo şimdi daha muhtemel.” sözlerini dile getirdi. Negatif fonlama oranları, yatırımcıların Bitcoin’de yetersiz olduğunu ya da Bitcoin’in düzeltmelere devam edeceğine dair büyük ölçülerde bahse girdiklerine işaret ve bu oranlar aşırı düşüş eğilimi olduğunu gösterir.

Capo Altcoinlerde “Patlama” Bekliyor

altcoin fiyatlari

Capo, fonlamanın negatif kalmaya devam etmesi durumunda Bitcoin grafiğinde V formasyonunda bir toparlanmanın ya da Bitcoin değerinde keskin bir yükselişin ufukta göründüğünü iddia etti. Ünlü analist ayrıca altcoinler piyasasında ise BTC haricinde ilk 125 kripto para biriminin performansını izleyen tablonun da parabolik bir yörüngede işlem görmeye başladığını dile getirdi. Capo bu grafik için “Altcoinlerde bu son değil” sözlerini dile getirdi. Capo’nun işaret ettiği altcoin grafiğine bakıldığında, BTC haricindeki en büyük 125 kripto para biriminin toplam piyasa değerinin 2022 yılında 3 trilyon dolar seviyesinin üzerine çıkacağı işaret ediliyor.