• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü Analist Düşüşlerde 2 Altcoine Dikkat Çekti

Ünlü Analist Düşüşlerde 2 Altcoine Dikkat Çekti

Kripto para piyasalarında uzun bir süredir görülmemiş olan sert düşüşler, 17-18 Nisan tarihlerinde kendisini gösterdikten sonra hafta boyunca devam etti. Yaşanan bu düşüşlerde lider Bitcoin (BTC) piyasaya öncülük etti. Ardından 23 Nisan Cuma günü kripto para piyasaları için büyük endişelerin ortaya çıkmasına sebep olan daha sert düşüşler yaşandı. Bu düşüşlerde Bitcoin 50 bin doların altına kadar geriledi ve 47 bin dolar bandını gördü. Bitcoin’deki bu düşüş, nerdeyse tüm altcoinlerin de benzer şekilde değer kaybetmesine neden oldu. Ancak bu düşüşlerde özellikle 2 altcoin fiyat hareketlilikleri ile dikkat çekmeyi başardı.

Piyasalar eksi yönde hareket ederken, lider altcoin Ethereum (ETH) kırdığı rekordan sonra hafif bir fiyat düzeltmesi yaşayarak yatay seyre geçti. Piyasaların aşağı yönlü hareket ettiği sırada Ethereum’un yatay seyirde ilerlemesi olumlu bir hareket olarak yorumlanırken, bir diğer yandan Solana (SOL) ise piyasaların tam tersine hareket ederek yükseliş hareketleri çizdi. Bu iki altcoinin hareketliliği gözlerden kaçmazken ünlü bir analist, dikkat çeken tahminleri ile gündeme gelmeye başardı.

Bitcoin’in Fiyat Hareketliliği ve Piyasaya Etkisi

bitcoin nedir

23 Nisan tarihinde kripto para piyasalarında Bitcoin öncülüğünde sert düşüşler yaşandı. Bitcoin, Nisan ayı başlarında fiyat rekorunu kırdıktan sonra, piyasalarda Bitcoin adına olumlu senaryolar ve tahminler de gündeme gelmeye başlamıştı ancak Bitcoin 65 bin dolar hedefine doğru hareket ederken, 18 Nisan Pazar tarihinde irtifa kaybetmeye başladı ve 23 Nisan tarihinde 47 bin dolar bandına kadar geriledi. Bu gerileme, piyasalarda birçok altcoinin de %10 ve üzerinde değer kaybı yaşamasına neden oldu. Aşağı yönlü hareketliliklerin hakim olduğu piyasalarda Ethereum ve Solana, çizdikleri grafikler ile dikkatleri çekmeyi başarırken, ünlü analist Adam Cochran ETH ve SOL adına kritik detayları paylaştı ve bu 2 altcoinden yükseliş beklediğini dile getirdi.

Analistin Ethereum ve Solana’dan Beklentileri

solana nedir

Ünlü kripto para analisti Adam Cochran, tahminlerini Twitter üzerinden 33 tweetlik bir paylaşımla dile getirdi. Cochran paylaşımlarında, SOL’un uzun vadede piyasa değeri ile en büyük 5 kripto para arasına girebileceği tahminini dile getirdi. Şimdilerde piyasalarda Ethereum’un rakibi olarak Binance Coin (BNB), Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA) gibi altcoinler gösteriliyor olsa da SOL da bu altcoinlerden biri ve Cochran, SOL’un bu konuda çok daha farklı bir konumda olduğuna inanıyor.

Bir diğer yandan Ethereum ile ilgili olarak da fikirlerini dile getiren Cochran, Ethereum’un merkezsiz olma özelliğini maksimum seviyeye taşımak istediğini ifade etti. Cochran SOL’un ise optimizasyon odaklı bir altcoin olduğunun altını çizdi. Cochran Ethereum’un CPU ve Solana’nın da GPU olduğunu belirtti ve ikisinin de farklı konuların optimize edilmesine odaklandığını vurguladı. Ünlü analiste göre SOL, önümüzdeki yıl içinde 300 ile 350 dolar arasında fiyatlanmayı başaracak. SOL’un böyle bir yükseliş için değerini yaklaşık 10 kat artırması gerekiyor.