• BITCOIN/TL
  2165364,525
  % -0,73
 • ETHEREUM/TL
  115754
  % -0,79
 • RIPPLE/TL
  16.33
  % 0,35
 • BITCOIN CASH/TL
  13626.82,239
  % -3,69
 • LITECOIN/TL
  2538.72
  % -2,46
 • COSMOS HUB/TL
  232.62
  % -0,92
 • CARDANO/TL
  13.3
  % -1,95
 • TETHER/TL
  32.82
  % 0,31

Ünlü Analist DOGE Yatırımcılarına Uyarı Yaptı, Fiyatlara Dikkat Çekti

Ünlü Analist DOGE Yatırımcılarına Uyarı Yaptı, Fiyatlara Dikkat Çekti

Son günlerin en çok adından söz ettiren kripto birimi olan DOGE’ye yönelik ünlü analistten uyarı geldi. DOGE yatırımcılarını 2021 yılında oldukça memnun ederken, bu popüler oluşu nedeniyle pek çok kişi DOGE yatırımı yapıyor. Ancak uzmanlar DOGE konusunda farklı görüşlere dikkat çekiyorlar. Özellikle birimin temelde bir meme yani şaka birimi olması ekosistemden yoksun olmasına neden oluyor. Bu durum da pump etkisi bittikten sonra ani düşüşlere işaret ediyor. Uzmanların bu konudaki yorumları yatırımcıların güçlük yaşamamaları için büyük önem taşıyor.

Konuyla ilgili olarak en son uyarı da ünlü analist Lark Davis’den geldi. Davis yapmış olduğu yorumda son günlerde DOGE’nin fiyatının rekor seviyelere gelmesinin pek çok yatırımcının iştahını kabarttığını ama bu konuda dikkatli olunmazsa kötü sonuçlar ile karşı karşıya kalınabileceğini belirtti. Davis özellikle DOGE’nin en çok sert düşüş yaşayan kripto birimlerinden birisi olduğunu da ifade etti.

DOGE Fiyatı Yükselirken Uyarı Geldi

doge

DOGE dün itibariyle 0,73 dolar seviyesi ile yeni bir rekora daha imza attı. Bu rekor seviyeye gelerek tüm zamanların rekorunu da tazelemiş oldu. Bu bağlamda da ABD’deki tüm borsalarda diğer kripto paraların hacmini geride bırakmış oldu. DOGE şimdilik pek çok yatırımcıya göre 1 dolar seviyesini hedefliyor. Ancak bu duruma karşı dikkatli olunması belirten yatırımcılar da bulunuyor. Ünlü analist Lark Davis bu konuda yatırımcıların çok dikkatli olmalarını gerektiğini ifade eden açıklamalarda bulundu. Davis’e göre DOGE fiyatı beklendiği gibi 1 dolar bandına bu yükselme potansiyeli ile birlikte ulaşabilir ancak birimin temel bir ekosisteme sahip olmaması yüzünden düşüşünün çok sert olması bekleniyor.

DOGE Yatırımcılarına Önemli Uyarı

dogecoin tweet

Davis yapmış olduğu açıklamalarda 1 dolar bandına ulaştığında yatırım yapmak isteyenlere karşı uyarı yaptı ve 1 dolar bandından DOGE alınmaması gerektiğini ifade etti. Davis’e göre birim 1 dolar bandına ulaştıktan sonra bu seviyede tutunmak için zorluk yaşayabilecek ve sert bir düşüş yaşama ihtimali yüksek bulunuyor. Davis aynı zamanda DOGE’nin sürekli olarak pump etkisi ile birlikte artış gösterdiğine de işaret ederek uzun vadeli yatırımlar için birimin iyi bir tercih olmadığını da söyledi.

DOGE’nin genelde balinaların elinde bulunması da fiyat düşüşlerinin hiç beklenmedik şekilde hızlı olabileceğine işaret eden Davis bu konuda yatırımcıların mutlaka çok dikkatli olmaları gerektiğinin altını çizdi. Aksi halde pek çok yatırımcının bu durumda büyük sorunlar yaşayabileceğine vurgu yaptı.