• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü Analist Bu Altcoin’den Aldı! Çünkü BTC’ye Büyük Rakip!

Ünlü Analist Bu Altcoin’den Aldı! Çünkü BTC’ye Büyük Rakip!

Yakın tarihte sosyal ağlara yansıyan bir videoda Coin Bureau’daki üst düzey analistlerden olan Mike Jenkins, bugünlerde en çok tartışılan bir soruyu gündemine aldı. “ETH, BTC’yi geçer mi?“ sorusu artık onun da kafasını kurcalıyor.

Analiste göre, daha geniş bir kurumsal benimseme, protokol yükseltmeleri açısından olaya bakacak olursa lider ETH. Ayrıca analist Ethereum’u Bitcoin’den daha fazla satın aldığını da gizlemeden ifade ediyor. Videonun başında analist, BittMex’in kurucu ortağı olan Arthur Hayes’den bir görüşü de aktarıyor. Analiste göre, Arthur Hayes, ETH’nin değerli olması sebebini açıklayan bir yazı yazdı ve bu yazının okunması oldukça önemli.

Bureau, Hayes’in Yazısından Söz Etti!

ethereum

ETH hakkında konuşan ve Hayes’in ETH hakkındaki yazısına da değinen Bureau,“ Hayes, DeFi’nin yıkıcı gücünden söz eden bir yazı yazdı. Bankaların son 10 senedeki performansların baktı ve hissedarların bu alandan nasıl getiri sağlayamadıklarını açıkladı. Daha sonra gas üzerinden işlemler sunan ETH’yi inceledi ve bunu bankalar ile karşılaştırdı. Ortalama Fiyat/Gelir bazında geri dönüş, ETH seçimi halinde 32 bin dolara denk geliyor. Buda ETH’nin yeni fiyatlarını belirlemeyi kolaylaştırıyor.“ dedi.

Goldman, ETH’den Yana!

Gündeme yansıyan gelişmelere göre Goldman’daki dijital varlıklar başkanı olan Mathew McDermott’ta Ethereum’un Bitcoin’den daha fazla yükseliş eğilimi içinde olduğunu düşünenler arasında yer aldı.

Uzman analist Bureau ise bu konuya ilişkin açıklama yaparken,“ETH için daha fazla kullanım durumu mevcut. Bir emtia araştırmacısı her zaman her hangi bir değer deposunun alternatifinin de kullanılması gerektiğini düşünür. Çoğu merkezi olmayan finansal uygulama Ethereum ağı üzerinde rahatlıkla oluşturulabiliyor. Verilen çoğu karşılıksız tokenlar ise ETH ile satın alınabiliyor. Ether, aslında Bitcoin’e göre çok daha geniş ve hakimiyeti yüksek işlemler sunuyor.“ dedi.

ETH Vadeli Fonları Diğerlerinin 3 Katı!

ethereum

Uzman analiste göre ETH kendine dikkate değer bir özellik daha ekledi. Son 12 ay içinde Ethereum’un Bitcoini artış oranı açısından geride bırakması bu özellik olarak açıklandı. Analist, Goldman’ın müşterilerine Ether vadeli işlemler ve opsiyonlarını sunmaya başladığını da hatırlattı.

Uzman analist ETP ve ETF’lerde Coinshares raporunu paylaşarak, “Haziran ayının ilk haftasına bakıldığında ETH yatırım ürünlerine gelen fonlar en yüksek oranda olan fonlar. Ardından trend artışı devam ederken, 1 hafta kadar sonra ETH akışı neredeyse diğer akışların 3 katı.“ dedi. Analist sözlerine ETH artış beklentisinin bulunduğunu da ekledi.