• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü Analist: ADA Coin Piyasa Etkilerinden Kendini Çok İyi Koruyor!

cordano piyasa

Birçok altcoin geçen aylarda piyasanın kırmızıya boyanması ardından değer kayıpları yaşadılar. Bu düşüşe ise lider kripto para Bitcoin ve piyasanın ikinci gücü ETH sebep olmuştu. Diğer altenatif altcoinlerde onların peşinden sürüklendiler. Ancak analist Biraaj’a göre bir altcoin diğer tüm projelerden farklı hareket ediyor.

Analiste göre, 2021’de kendini piyasa etkilerinden iyi bir şekilde korumayı başaran altcoin adından sıklıkla bahsedilen ADA Coin oldu. Analiste göre, RSI incelemesi yapıldığında ADA coin beşinci sıranın sahibi ve gücünü korumaya devam ediyor. Ekim ayı girişinden günümüze kadar Cardano Coin değerinin %2276 gibi devasa bir artış içinde olduğunu açıklayan Biraaj, en son piyasa çöküşünde ise ADA Coin yalnızca %40 fiyat düşüşü yaşadığını belirtti. Diğer yandan analistin dikkatini çeken nokta ise ADA Coin’in 19 Mayıs ardından ETH’den çok daha az değer kaybı yaşaması oldu.

Analistin ADA Coin’e Bakışı!

cardano projesi

Analist ADA Coin’in ne olursa olsun 1 dolarlık alanı en sıkı şekilde korumaya devam edeceğini ifade etti. Analist bu düşüncesini açıklarken,“ Piyasa genelinde düşüş baskısının azalması ile ADA Coin’in önümüzdeki haftalarda artışa gitmesi muhtemel, en zor şartlar 1 dolarlık alan korunuyor.“ dedi.

Cardano Fonlara Olan İlgiyi Yükseltti!

Grayscale çok yakın bir tarihte Bitcoin ve ETH gibi büyük sermayeli fonu içinde ADA Coin’i de ekledi. ADA Coin’in şuanda %4.26’lık bir paya sahip olduğu biliniyor. Fondaki en büyük 3. Varlık olan Cardano Coin’in fona ani bir şekilde giriş yapmış olması ise ilginç bir detay. Analiste göre, Bitcoin Cash ve Chainlink’in ADA Coin’den çok daha öncesinde fonlar girmiş olmalarına karşın Cardano proje girdiğinden beri fona olan ilgi yükseldi.

Uzman analist, Cardano Coin’in daha da büyümesi ardından, Grayscale’ın projesine doğrudan yatırım yapmak isteyenlerin sayılarının yükseldiğini açıkladı. Analist, Grayscale’in 2021 yılı Ocak ayında Cardano Trust için müracaat yaptıklarını ve Cardano’yu fona sokmak için en uygun zamanı şuan olarak tercih ettiklerini de ekliyor.

Analistin Cardano Tahmini

cardano projesi

Biraaj’a göre Cardano Coin 2021 senesinde değer kazanımı ile öne çıkabilir. Bunun bir diğer sebebinin ise akıllı sözleşmeler olduğunu açıkladı. Analist, Cardano’nun kısa süre önce Alonzo test ağında ilk Plutusu akıllı sözleşmesini sunduğuna dikkat çekti. Temmuz ayında daha fazla geliştirmenin gündeme geleceğini belirten analist, akıllı sözleşmelere yeni uygulamaların eklenmesi ile birlikte artık dApp’lerin meydana getirilmesinin mümkün olacağını belirtti.