• BITCOIN/TL
  2208210,126
  % -1,29
 • ETHEREUM/TL
  122732
  % 3,74
 • RIPPLE/TL
  16.87
  % -0,96
 • BITCOIN CASH/TL
  15968.35,441
  % -0,51
 • LITECOIN/TL
  2794.19
  % 0,81
 • COSMOS HUB/TL
  271.19
  % -1,00
 • CARDANO/TL
  15.24
  % -0,83
 • TETHER/TL
  32.1
  % -0,11

Tesla CEO’sundan Yeni Tweet Geldi! SHIB ve DOGE Fiyatı Ne Oldu?

Tesla CEO’sundan Yeni Tweet Geldi! SHIB ve DOGE Fiyatı Ne Oldu?

Tesla CEO’su Elon Musk 2021’de hem Dogecoin hem de SHIB Coin hakkında pek çok kez konuştu ve farklı paylaşımlar yaptı. İlk dönemlerde paylaşımlarının kripto paralar üzerinde uzun süreli fiyat değişimlerine sebep olduğu görülüyordu.

Şimdilerde ise analistler Elon Musk’ın paylaşımlarının kısa vadeli tepkilere yol açtığını, belirli zamanlarda ise fiyatları hiç etkilemediğini ifade ediyorlar. Bir diğer ifade ile analistler Elon Musk’ın artık etkinliğini eskisi kadar piyasa üzerinde sağlayamadığını konuşuyorlar. Analistlere göre bu durumun oluşmasının altında pek çok sebep bulunuyor. Bunlardan birincisi Elon Musk’ın şaka ile karışık ifade ettiği durumların ardından gerçek çıkması ve ikincisi ise paylaşımlar ardından kısa süreli fiyat yükselişinin gelişeceğinin artık herkesçe tahmin edilmesi. Yatırımcıların Elon Musk paylaşımları ile paniğe kapılarak verdikleri alım-satım kararlarının artık eskisi kadar yoğun görülmediği açıklandı.

Elon Musk Yeni Paylaşımında SHIB ve DOGE’ye Değindi!

bitcoin fiyatlari

Elon Musk yeni paylaşımında bir Shıba Inu köpeğini Tesla araçları ile Dogecoin’e dönüştürebileceğini iddia ederek, yine şaka yapma yoluna gitti. Bu şaka içerikli paylaşımda hem Dogecoin’in hem de Shıba Inu’nun ismi geçti. Yatırımcılar ise sosyal medyada Elon, Dogecoin’i mi yoksa onun klonu olan SHIB’i mi destekliyor sorusunu konuştular. Elon Musk’ın kimi takipçileri ise artık Dogecoin’in gözden düştüğünü ve Elon Musk’ın yeni favorisinin SHIB Coin olduğunu belirttiler.

Elon Musk’a Rakip Daymak Projesi!

Elon Musk’ın her paylaşımının altında şaka karışık bir gerçeklik yattığı için yatırımcılar ve uzmanlar, Dogecoin madenciliği yapabilen bir Tesla araç projesinin bu paylaşım ardından ortaya çıkabileceğini düşünüyorlar.

Bu bir olasılık olsa dahi yakın dönemde Tesla’nın Kanadalı rakibi Daymak’ın ETH, BTC ve Dogecoin madenciliğini yapacak bir aracın üzerinde çalıştığı biliniyor. “Spiritus“ isimli Daymak aracı park halindeyken güneş enerjisinden yararlanarak kripto para üretmesi hedeflenen bir araç modeli. Elon Musk takipçileri ise Elon’un bu projenin gerisinde kalmayacağını düşünüyorlar.

Doge ve SHIB Fiyatı Değer Kaybetti!

doge coin nedir

Musk’ın yeni paylaşımı ardından hem Doge hem de SHIB fiyatlarında bir hareketlilik meydana gelmesi beklendi. Ancak uzmanlarında belirttiği gibi paylaşımların fiyatlar üzerindeki etkisi gitgide azaldığından bugün artış yerine değer kayıpları fiyatlarda etkili oldu. Saatle 10:23’ü gösterdiğinde Dogecoin %5.69 değer kaybı ile 0.2056 dolardan işlem gördü. Aynı dakikalarda SHIB Coin ise %5.65 değer kaybıyla 0.000007493 dolar seviyesinden işlemdeydi. Elon Musk paylaşımı ardından değer kazanımı yerine değer kaybı tablodaydı.