• BITCOIN/TL
  2130779,199
  % 1,15
 • ETHEREUM/TL
  115457
  % 0,28
 • RIPPLE/TL
  16.09
  % -0,11
 • BITCOIN CASH/TL
  12857.28,725
  % 1,86
 • LITECOIN/TL
  2455.96
  % 1,90
 • COSMOS HUB/TL
  227.36
  % 1,30
 • CARDANO/TL
  12.69
  % 1,06
 • TETHER/TL
  32.76
  % 0,80

Tarihte Dikkat Çekici Olay: Üç Altcoin’e Kurumsal Yatırım Yağdı!

Tarihte Dikkat Çekici Olay: Üç Altcoin’e Kurumsal Yatırım Yağdı!

Kripto para yönetim şirketi CoinShares’e göre geçen hafta kripto fiyatları tablolarda düşmeden önce, Ethereum yatırım ürünleri önemli miktarda kurumsal yatırımcı girişini gördü. CoinShares’e göre aynı dönemde BTC ürünleri ise büyük çıkışlar yaşadı.

CoinShares haftalık raporunda, geçen hafta Bitcoin yatırım ürünlerinin 98 milyon dolarlık çıkış kaydettiği ve bunların kayıtlar arasındaki en büyüğü olduğu açıklandı. Bu değer yönetim altındaki toplam varlıkların sadece %2’sini temsil ederken, miktar Mayıs 2019’da ikinci en yüksek haftalık toplam veri olan 19 milyon doları aştı.

BTC Kurumsal Yatırımı Düştü!

yatirim

Ethereum, Bitcon’in zıttı şekilde geçen hafta 27 milyon dolarlık girişe sahne oldu. Geride kalan hafta, kripto para yatırım ürünleri arasından ETH ürünlerinin işlem hacimleri BTC’nin 3.1 milyar dolarına kıyasla, 4.1 milyar doları buldu. CoinSahres’e göre, altcoin yatırım ürünleri toplamda 48 milyon dolarlık giriş yaptı. Yatırımcıların Bitcoin alanından çıkarak altcoin ürünlere doğru yöneldikleri belirtildi. Çeşitleme yoluna giden yatırımcı kitlesinin genişlediği aktarıldı. Bitcoin’in akış toplamlarındaki değişmelere rağmen kripto para yöneticisi konumunu kaybetmediği görüldü.

ADA ve DOT Kurumsal Yatırımı Yükseldi!

CoinShares’e göre, Cardano (ADA) Coin ve DOT Coin’de aynı dönemler içinde yüksek kurumsal fon girişlerini yaşadılar. ADA Coin 6 milyon, DOT Coin ise 3.3 milyon dolar kaydetti. Piyasa üzerinde şuanda büyük bir düzeltme yaşanıyor. BTC fiyatı 30 bin dolara kadar gerileme yapmıştı. 20 Mayıs 2021’de saatler 14:42’yi gösterdiğinde ise BTC fiyatı 40.653 dolar seviyesinde yer aldı. %5.59’luk değer kazanımını tabloya alan BTC yatırımcılara yeniden umut verdi.

JP Morgan: BTC Kurumsal Yatırımı Azaldı!

solana

JP Morgan kurumsal yatırımların BTC’yi terk ettiğini ve yatırım için artık altına dönüş yapıldığını savunuyor. Banka kanalında da altın yatırımlarının arttığını açıklıyor. Amerika’nın en büyük bankası son piyasa hareketleri ardından kurumsal yatırımcıların güvenli liman aradıklarını ve kazanç depolama istikrarı olan altını seçtiklerini belirtti. Yine de BTC’nin gelecekte 140 bin dolar fiyata ulaşabileceğini belirten banka, şuan için altın alımlarına daha fazla talebin olduğunu açıkladı.

JP Morgan yatırımcı kitlesine seslenerek,“ Kurumsal yatırımcı kitlesi, iki çeyrektir devam eden yükselişin ardından çarpıcı bir değer kaybını gördü. Dijital dünyada başlayan hızlı düşüş trendinden uzaklaşmak için ise geleneksel altına yöneldiler. Son iki çeyrektir BTC alımını tercih eden yatırımcılar artık tam tersi şekilde BTC satıp, altın alıyorlar.“ ifadelerini kullandı.