• BITCOIN/TL
  2132201,193
  % 0,77
 • ETHEREUM/TL
  115612
  % -0,32
 • RIPPLE/TL
  16.11
  % -0,66
 • BITCOIN CASH/TL
  12853.63,326
  % 1,16
 • LITECOIN/TL
  2447.96
  % 1,47
 • COSMOS HUB/TL
  227.05
  % 1,06
 • CARDANO/TL
  12.7
  % 0,72
 • TETHER/TL
  32.76
  % 0,75

Square, BTC Donanım Cüzdanı Geliştirmeyi Düşünüyor!

Square, BTC Donanım Cüzdanı Geliştirmeyi Düşünüyor!

Square ödeme şirketinin CEO’su olan Jack Dorsey’in açıklamalarına göre, şirket Bitcoin donanım cüzdanlarını geliştirmeyi amaçlıyor. Konsept hakkında bilgileri açıklayan Dorsey, cüzdanın lansmanı tamamlanmış bir ürünün olmadığını da belirtti.

Dorsey Bitcoin donanım cüzdanlarının geliştirilmesi hakkındaki düşünceyi ele alırken,“Square, Bitcoin için bir donanım cüzdan yapma düşüncesinde. Eğer bunu gerçekleştirirsek, yazılından donanım tasarımına kadar toplum ile işbirliği içinde tamamen açık bir inşa yapacağız.“ dedi.

Donanım Cüzdan Konseptinin Detayları

btc nedir

Dorsey üretilmesi muhtemel olan cüzdanın ise, şirkete kazançlı bir geliş akışını sağlayan Square’s Cash App ile entegre şekilde kullanılabileceğini aktardı. Diğer yandan cüzdan konseptinde ise 2.katman teknolojisinin kullanılabileceğini belirtti.

Square tarafından geliştirilmesi bir düşünce bazında olan cüzdan hakkında konuşan Dorsey,“ Katman 2, büyümeyi sağlayabilmek için şarttır. Hayal ettiğimiz genişlikteki büyüme, insanların 0’dan kurtulmasına imkan sağlayacak bir gözetimdir. Zincir dışı ve 2.katman çözümlerinin bir karışımını uygulamak gerekiyor. Hangi teknoloji yatırımları, ölçeklendirilebilirlik sunar ve donanım cüzdana L2 desteği sağlayabilirse bunları kullanabiliriz.“ dedi.

Dorsey Nasıl Duyuru Yapacaklarını Açıkladı

Bitcoin için konu olan yeni donamım cüzdan hakkında bilgi veren Dorsey, geliştirme sürecinin ne zaman başlayacağı, projenin ne kadar sürede tamamlanacağı konularında ise bilgi vermedi. Dorsey sözlerine devam ederken,“Bununla beraber @jessedorogusker, ben ve ekibi dinleyerek, sohbetimize devam edeceğiz. Eğer cüzdanı oluşturma konusunda kesin bir karar verirsek, özel ve herkesin başladığımız öğrenebileceği bir github hesabı oluşturacağız. Hazır olduğumuza karar verdiğimizde, bu ileti bilgisini bu bilgiler ile güncelleyeceğiz.“ ifadelerini kullandı.

Bitcoin için kesinleşmemiş olmakla birlikte olumlu yönde bir gündemi yaratan bu haberin gelmesi, Bitcoin yatırımcılarını sevindirdi. Daha hızlı işlemlere imkan sunabilen ve daha teknolojik bir donanım cüzdanın oluşturulması fikri beğeni topladı.

Bitcoin Fiyatları Olumlu Gelişmelerle Artışta!

btc nedir

Bugün yeni bir donanım cüzdan modelini oluşturma fikri ile adı gündeme gelen Bitcoin, fiyat açısından ise değer kazanımı içine girdi. 5 Haziran’da saatler 08:41’i gösterdiğinde BTC fiyatı 37.579 dolar seviyesine gelerek, %1.77 oranında değer kazanımını tabloya aldı. CoinMarketCap verilerine göre artışın içinde olan Bitcoin, Musk’ın dün paylaştığı kırık kalp imajının etkisini üzerinden atmış gözüküyor.

Bugün hakkında önemli gelişmeler yaşana ve fiyat düzeltmesini yapan Bitcoin hakkında analist yorumları da gelmeye başladı. Analistler bugün özellikle 37.500 dolarlık fiyat noktasının son derece önemli olduğunu belirttiler. Eğer bu nokta altına ilerleyen saatlerde düşüş yaşanmaz ise 38.500 dolar için hareketin başlayabileceği belirtildi.