• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Son Günlerin Popüleri Shiba Inu Yeniden Yükselecek Mi?

shiba coin nedir

Kripto para piyasalarında Ekim ayı itibariyle bir kez daha Bitcoin (BTC) rüzgarları esmeye başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin, birçok uzmanın öngörüsünü doğrulayarak Ekim ayında yükselişler elde etmeye başladı ve 20 Ekim tarihinde tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Bitcoin’deki yükselişlere paralel olarak, altcoin piyasasında da arka arkaya değer artışları kendisini gösterdi. Lider altcoin Ethereum’un (ETH), Bitcoin’e paralel şekilde değer artışları yaşaması sonrasında hareketlenen altcoinlerde gözler yeniden şaka coin’lere çevrildi. Köpek temalı bu kripto paralar arasından özellikle son dönemlerde adından en çok söz ettiren de Shiba Inu (SHIB) oldu. Nisan ayındaki seviyelerine geri dönmeyi başarmak üzere ATH bölgesine çok yaklaşan SHIB’in gelecekte yükselip yükselmeyeceği, yatırımcıların en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor.

SHIB, En Büyük 20 Kripto Para Birimi Arasında

shiba coin nedir

Kripto para piyasalarında “Dogecoin katili” olarak görülen ve Dogecoin’den esinlenerek ortaya çıkmış olan SHIB’in, son dönemlerde çeşitli platformlarda listeleneceğine dair çıkan söylentiler ve SHIB fiyatında yeniden görülen ani yükselişler, yatırımcıların dikkatini de bu alana çekti. Hızla kendi kripto para topluluğunu oluşturan ve ciddi büyümeler elde ederek 11 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan SHIB, bu sayede en büyük 20 kripto para birimi arasında yer almaya başladı. SHIB, üstelik bu yükselişlerini 400 milyarlık arzına rağmen gerçekleştirdi. Nisan ayında SHIB’i keşfedenler oldukça şanslıydı. Bugünlerde de SHIB ciddi yükselişler elde etti ve dönem yatırımcılarını da mutlu etti. Ancak gelecekte SHIB yatırımcılarını güldürebilecek mi?

60 Bin Yeni Yatırımcı SHIB ile Tanıştı

Nisan dönemlerinde SHIB ile tanışan yatırımcılar hala %1.000 seviyelerinde kârda. Ancak Binance listelemesi sonrası SHIB’i öğrenen yatırımcılar, henüz tamamen maliyet noktasına ulaşamadı. Binance listeleme haberi ile birlikte SHIB fiyatı 4 sıfırlı seviyelere yükselmişti. Ancak daha sonra gelen yoğun satış baskısı ile birlikte bu seviye yeniden 5 sıfırlı bölgelere dönmüştü. Mayıs-Ekim ayları arasında 5 sıfırlı bölgelerde kalan SHIB, şimdilerde ise balinaların yoğun desteği ile ATH bölgesine çok yaklaştı. Son 2 haftalık süreçte elinde SHIB bulunduran adreslerin sayısı %9 oranında arttı. SHIB fiyatındaki güncel artışları, yaklaşık 60 bin yeni yatırımcının da SHIB ile tanışmasına zemin hazırladı.

Shiba Inu Yeniden Yükselebilecek Mi?

shiba coin fiyatlari

SHIB ile son dönemlerde tanışan yeni yatırımcıların projeye akın etmesi, analistlere göre Shiba Inu’ya olan güveni arttırdı. Balinaların alımları da bu güveni tazeledi ve SHIB, son dönemlerde birçok proje üretmeye başladı. ShibaSwap platformu, NFT (non fungible token) ve staking alanlarındaki çalışmalar, topluluğa fayda üretimi getirmeye devam ediyor. Mevcut gelişmeler, analistlere göre SHIB’e dair gelecek beklentilerini yükseltiyor. Özellikle SHIB’in kıyaslandığı Dogecoin, bu fayda üretiminin %10’luk kısmını bile yapmadı. Üstelik DOGE 2013 yılından bu yana piyasalarda yer alıyor. Bu nedenle analistler, ilerleyen dönemlerde SHIB’in, elde ettiği güveni kaybetmemesi ve balinaların istekli alım yapmaları olasılığına da bağlı olarak, yükselişlerin görülebileceğini ifade ediyor.