• BITCOIN/TL
  2133728,496
  % -1,58
 • ETHEREUM/TL
  111154
  % -1,07
 • RIPPLE/TL
  15.26
  % -2,56
 • BITCOIN CASH/TL
  13611.14,675
  % -4,51
 • LITECOIN/TL
  2527.54
  % -0,75
 • COSMOS HUB/TL
  231.6
  % -4,42
 • CARDANO/TL
  13.23
  % -3,47
 • TETHER/TL
  32.67
  % 0,99

Solana (SOL) Devasa Büyümelerine Devam Ediyor!

Solana (SOL) Devasa Büyümelerine Devam Ediyor!

Kripto para piyasaları, hızlı başladığı ve dev büyümeler elde ettiği 2021 yılının Mayıs ayında sert bir darbe yedi. Çin’den gelen yasaklama haberleri sonrası dev geri çekilmeler yaşayan kripto para piyasası, daha sonra Temmuz ayından itibaren toparlanmaya başladı. Gelen toparlanmalar Eylül ayında durgunluk ile devam etti ve Ekim ayında piyasalar yeniden ayaklandı. Bu süreçte kripto para piyasaları genel olarak Bitcoin’i (BTC) takip etti. Ancak bazı kripto para birimleri, durgunluğun ve hatta düşüş eğilimlerinin görüldüğü dönemlerde piyasadan ayrık hareket ederek değer kazançları yaşadı. Bu kripto para birimleri arasında ilk sıralarda Solana (SOL) yer alıyor. Son dönemlerin en popüler kripto para birimlerinden biri olan SOL, artık piyasa değeri ile en büyük 6. kripto para birimi konumunda.

Solana’da Son Durum Ne?

solana coinde rekor kirdi

Solana, Eylül ayına yaklaşılırken 215 dolar ile ATH belirlemişti. Piyasadaki birçok analist, ATH sonrası gelen düzeltmeler ardından son dönemlerde SOL’un yeni bir ATH belirleyebileceğini ifade etmişti. SOL, bu öngörülere paralel olarak FTX borsasında 218 dolar seviyesine ulaşarak yeni ATH belirledi. Analistler, bu ATH bölgesinin görülmesinde SOL’un 190 dolar seviyesi üzerindeki kapanışının etkili olduğunu ifade ediyor. Sadece birkaç ay önce 20 dolar seviyesinde işlem gören SOL, fiyatını beklenmedik ölçülerde katladı. SOL, gelen değer artışları ile piyasa değeri bakımından Ripple’ı (XRP) da geride bıraktı.

SOL İçin 2023 Sonuna Kadar Tahminler Pozitif

SOL, Eylül ayı başlarından bu yana inanılmaz ölçülerde yükselişler yaşadı. Öte yandan sadece son 9 günlük süreçte bile SOL, fiyatını 2’ye katlamayı başardı. Ayrıca bununla da yetinmeyen SOL, piyasa değeri bakımından 63 milyar dolarlık seviyenin de üzerine çıktı. Piyasalarda “Ethereum katili” olarak adlandırılan SOL, analistlere göre şimdilik Ethereum’dan (ETH) da iyi performanslar çiziyor. Analistler, 2023 sonuna kadar Proof of Stake (PoS) mekanizması olmayacağı için SOL’daki büyümelerin devam edebileceğini ifade ediyor.

Analistlere Göre Bitcoin Yükseldikçe, SOL da Payını Alabilir

bitcoin guncel durumu

Analistler, son 1 haftalık süreçte %35’lik değer artışı yaşayan SOL’un, piyasaların durgun olduğu dönemden farklı hareket ettiğini ifade ediyor. Zira analistler, SOL’un şimdilerde 63 bin dolar seviyesi üzerinde hareket Bitcoin’den (BTC) güç aldığını belirtiyor. Analistler, Bitcoin’deki olası yukarı yönlü hareketliliklerin, SOL’u da pozitif etkileyebileceğini vurguluyor.