• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Polygon’da (MATIC) Son Durum

Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Polygon’da (MATIC) Son Durum

Kripto para piyasalarında, son haftalarda görülen yukarı yönlü hareketliliklerde başrolde Bitcoin (BTC) yer alıyor. 20 Ekim’de 67 bin dolar seviyesine kadar tırmanarak tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin, altcoin piyasasında da benzer yükselişler için zemin hazırladı. Ancak yine de BTC’den ayrık hareket eden altcoinler de performanslarını ortaya koydu ve son dönemlerde piyasada altcoinler, çift yönlü hareketlerine devam ediyor. Düşüş ve yükselişlerin görüldüğü piyasalarda, yatırımcılar ise son ayların popüler kripto para birimlerine odaklanmış durumda. Bu altcoinler arasında ise Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Polygon (MATIC) gibi kripto paralar yer alıyor. Analistler, söz konusu kripto para birimleri için değerlendirmelerini ve tahminlerini paylaşmaya devam ediyor.

Solana (SOL)

yukselmesi beklenen altcoinler

2021 yılının başlarında etkisini ciddi ölçülerde hissettiren rallide adını sıkça duyuran Solana (SOL), içinde bulunduğumuz haftaya hızlı ve sert bir giriş yaptı ve Pazartesi günü başlattığı yükselişte tüm zamanların en yüksek seviyesini bir kez daha güncelledi. Hafta sonunda 185 dolar seviyesine kadar gerileyen SOL, daha önce 215 dolar seviyesinde ATH belirlemişti. Yeni haftada sert yükselişler yakalayan SOL, 218 dolar seviyesine ulaşarak rekor tazeledi. ATH sonrası geri çekilme yaşayan SOL için analistler, pivot noktası olarak belirlenen 240 dolar ve 272 dolar seviyelerinin olası yukarı yönlü kırılmalarda takip edileceğini ifade ediyor.

Avalanche (AVAX)

Piyasaların bir başka popüler kripto para birimi olan Avalanche (AVAX) de son haftaya iyi bir giriş yaptı. Ancak hafta ortasına gelinirken düşüş eğilimine giren AVAX, son 1 haftalık süreçte 57 dolar seviyesinden 72 dolar seviyesine kadar yükseliş yaşadı. Analistler, düşüş eğilimindeki AVAX’ın, yükseliş trendini yeniden yakalayabilmesi için 70 dolar üzerinde kapanışın gerekli olduğunu belirtiyor.

Polygon (MATIC)

ekim ayi artis gosteren coinler

Son olarak piyasaların bir diğer popüler kripto para birimlerinden biri olan Polygon (MATIC) da girdiği yükseliş trendi ile göz doldurmaya devam ediyor. Son 1 haftada yatırımcılarını sevindiren MATIC, bu süreçte fiyat grafiğinde yükselen üçgen modeli oluşturmayı başardı. Analistler olası yükselişlerin devam etmesi ve yukarı yönlü bir kırılmanın görülmesi halinde MATIC fiyatında hedefin 4,32 dolar seviyesi olabileceğini belirtiyor.