• BITCOIN/TL
  1912899,454
  % 1,16
 • ETHEREUM/TL
  103429
  % 1,22
 • RIPPLE/TL
  15.67
  % 5,89
 • BITCOIN CASH/TL
  12171.25,507
  % 6,34
 • LITECOIN/TL
  2291.07
  % 3,06
 • COSMOS HUB/TL
  203.06
  % 3,77
 • CARDANO/TL
  13.72
  % 5,31
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,10

Solana İçin Pozitif Gelişmeler Yaşanıyor! SOL Coin Gündemi!

Solana İçin Pozitif Gelişmeler Yaşanıyor! SOL Coin Gündemi!

Bitcoin ve kripto para piyasalarında yaşanan geçen haftasonu düzeltmeleri ardından Solana SOL Coin’de payına düşüni aldı. Düzeltmelere rağmen Solana çevresinde olumu haberler gelişti.

26 Haziran tarihinde SOL Coin, 27 dolar bandından işlem gördü. 7.3 milyar dolarlık piyasa büyüklüğüne sahip olan SOL Coin, en büyük 14. Kripto para olarak biliniyor. Solana tüm zamanların rekorunu 18 Mayıs 2021’de 58.30 dolar ile kayda geçirdi. Analistler şimdilerde ise SOL Coin için kayda geçen son grafikler üzerinden nasıl değişimlerin oluştuğunu açıklıyorlar.

Uzmanlar SOL Coin’i Değerlendirdi!

solona avantajlari

Uzmanlar Mayıs’ta yaşadığı zirve ardından SOL Coin’in ortalama %50 oranında değer yitirdiğini belirttiler. Piyasadaki analistler SOL Coin değerlendirmesinde ikiye ayrılmış durumdalar. Kimi analistler, karamsar bir tablodan söz ederek, Bitcoin’in 20 bin dolar altına ilerleyen aylarda ineceğini ve bunun etkisi ile SOL Coin’inde değer kaybedeceğini belirtiyorlar.

Kimi analistler ise 30 bin dolar düzeyinde BTC için oldukça güçlü bir destek hattı olduğunu ve 2021’de bu fiyat altına düşüş yaşanamayacağını belirtiyorlar. Bu görüşte olan analistler altcoinlerde ve SOL Coin’de düşüşün sınırlı kalacağını açıklıyorlar.

SOL Coin Adı İle Birleşen Hisse Satışı Projesi

Son günlerde Solana Coin çevresinde gündeme yansıyan en olumlu gelişme, Gigital Asset AG’nin Solana Blockchain’i üzerinden hisse satışına başlaması oldu. Digital Asset AG, Solana üzerinden Google, FB gibi popüler markaların tokenize edilmiş hisse denetlerini satışa çıkarıyor. Bu durum SOL Coin’in imajına ve değer kazanımına da etki edeceğe benziyor. Gündeme gelen olumlu gelişmelerin SOL Coin fiyatına destek sunabileceği analistlerce açıklandı.

Solana ağı DeFi tarzı birçok akıllı sözleşmeye ev sahipliği yapıyor. Piyasadaki düşüş ile birlikte paralel şekilde Solana ağında kilitli olan fonlara ait nominal değer ise düşüyor. Yine de Solana ağında 0.6 milyar dolarlık fon kilitli duruyor. Solana ağının gelişimi ve ARGE için yatırımcı kesimden geniş ölçekte fon almayı başardı. Solana takımı ARGE açısından gelirlerini daha hızlı ve güvenli bir ağ oluşturmak için harcıyorlar.

Solana’ya ETH Katili Yakıştırması!

solona avantajlari

Son günlerde Solana için “Ethereum Katili“ ismi kullanıldı. Solana Ethereum ağından daha güçlü alternatif bir seçenek olarak gösteriliyor. Bu ağ hem Defi ile hem de DEX, token üretimi, akıllı sözleşme kullanımı alanları ile yatırımcılara geniş bir işlem alanı sunuyor. Analistler gelecek dönemde Solana Coin artışının bu niteliklere bağlı olarak gerçekleşebileceğini açıklıyorlar.