• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Solana da Şok Yükseliş! Yatırımcıları Adeta Şoke Etti!

Solana da Şok Yükseliş! Yatırımcıları Adeta Şoke Etti!

Solana çıktığı günden itibaren rekorlara doyamıyor, her gün yeni bir yükseliş ile yatırımcıları şaşırtan solana’dan beklenmeyen hareketler. Yeni çıkmasına rağmen en büyük 4 kripto paranın arasına girmeyi başaran solana, gün geçtikçe artarak yatırımcıların ağzını açık bırakıyor. Solana hiç görülmeyen artışlar göstererek yatırımcılarında dudak uçuklattı. Yeni bir kripto olan solana herkesi arkasında bırakarak kripto da görülmemiş zirvelere ulaşıyor. Her geçen gün yaptığı yükselişler ile ise adından sıkça söz ettiren solananın zirvesi kripto dünyasında buz kestirdi.

Solana Yüzde Kaç Artarak Zirveye Oturdu?

solana coinde rekor kirdi

Solana kimsenin beklemediği bir şekilde atağa geçerek herkeste şoke etkisi yarattı. Yatırımcılarını havaya uçuran solana, diğer yatırımcıları ise kahretti. Bu yükseliş ile diğer kriptoların çoğu kırmızıya geçerek zarar ettirdi. Her gün yeni bir yükselişe imza atan solana bu sefer de %17500 artış göstererek 260 dolara  yükseldi. Bu yükselişler sayesinde bitcoin ve ethereum’dan sonra ki en büyük kripto para birimi olan solanaya talepse git gide artış gösteriyor. Solanaya yatırım yapmayı başaran birçok kişi kazanırken bir çoğu ise bir an da düşmesi ile kırmızıya geçmiştir. Solananın dehşet artışı sebebiyle geri düşüşün de pek etki göstermese de yatırımcıların beklediği daha da artması yönündeydi. Solana kısa süre önce cardano’yu geçmişti. Nihayet şimdilerde de tether’i de geçebildi. Böylece artık en büyük 4.kripto para solana oldu. Solana Ventures, kısa süre önce yaptığı açıklamada 100 milyon dolarlık fon oluşturduğunu, SOL ağını genişletmeyi hedeflediğini ve oyuncuları da SOL kriptoya teşvik ettiğini açıkladı.

SOL’un Yıldızı Sönmek Bilmiyor

Yüksek ücretlerle karşılaşan yatırımcıların uzaklaşmasını sağlayan ethereum, bu sayede Ethereum killer olarak ortaya çıkan rakiplerinde yıldızı parlamış oldu. Solana yatırımcılardan en az işlem ücreti talep eden kriptolar arasında olduğu içinde oldukça tercih ediliyor. SOL 0,00025 dolarlık bir işlem ücreti karşılığında saniye de 50.000-60.000 işlem gerçekleştirme kapasitesine sahip. Solananın yoğun talep görmesinin en önmeli sebeplerinden olan hızlı ve ucuz hizmeti diğer kriptoları oldukça gölgede bırakıyor. Birçok kriptonun işlem ücretlerinin yüksek olması ve saniyede düşük işlem kapasiteleri ile eleştiriye maruz kalıyorlardı. Kendi kriptosunda bunun önüne geçen Solana müşterilerinin beklediği hızı ve ücreti sunuyor.