• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

SOL, LTC ve AVAX’ta Son Durum

SOL, LTC ve AVAX’ta Son Durum

Kripto para piyasaları son haftaya girilirken değer kayıpları da görülmeye başladı. Bitcoin’de (BTC) gelen sert değer kayıpları altcoin piyasasında da etkilerini gösterdi. Hafta ortasında konsolide olan BTC ile birlikte hafif yükselişler gösteren altcoinlerin büyük bir kısmı, yeni günde BTC’de gelen değer kayıpları ile birlikte geriledi ve önde gelen birçok altcoin, kritik destek noktalarının altına geriledi. Bu süreçte, Solana (SOL) 200 dolar seviyesindeki desteğin altında kalırken, Litecoin (LTC) de 206 dolar seviyesine kadar gerileme yaşadı. Son günlerin popüler altcoinlerinden Avalanche (AVAX) ise değer artışlarını büyük ölçüde korumayı başararak dikkatleri çekti. Önde gelen altcoinlerdeki geri çekilmeleri, büyük oranda Bitcoin’in 55 bin dolar bandına gerilemesi tetikledi.

Solana (SOL)

yukselmesi beklenen altcoinler

CoinGecko verilerine göre 259,96 dolar seviyesi ile tüm zamanların fiyat rekorunu kıran Solana (SOL), piyasada görülen genel düşüş hareketliliğine ayak uydurarak ciddi değer kayıpları yaşadı. Yakın zamanlarda 260 dolar bölgesine yaklaşan SOL, son 24 saatlik süreçte aşağı yönlü hareketlerini hızlandırdı ve değer kayıplarına devam etti. Solana blok zincirinin yerel token’ı olan SOL, gelen bu geri çekilmeler ile birlikte 200 dolar seviyesindeki desteğin altında kaldı ve 196 dolar seviyesine kadar geriledi.

Litecoin (LTC)

Kripto para piyasalarında son dönemlerde görülen yukarı yönlü hareketliliklerde nispeten daha sınırlı değer artışları elde edebilen Litecoin (LTC), son haftada Bitcoin ve Ethereum’da (ETH) görülen sert değer kayıplarına ise paralel bir düşüş sergiledi. Aşağı yönlü hareketliliklerde yüksek oranlarda değer kaybı yaşayan LTC, yakın zamanlarda yukarı yönlü hareketlerinde 280 dolar seviyesine kadar ulaşmıştı. Ancak bu kazançlarını koruyamayan LTC, 206 dolar seviyesine kadar geriledi.

Avalanche (AVAX)

yukselmesi beklenen altcoinler

Piyasada son haftada görülen sert geri çekilmelerde, yakın zamanda kazandığı değer artışlarının büyük kısmını korumayı başaran Avalanche (AVAX), güçlü duruşu ile dikkatleri çekti. Yakın zamanda 100 dolar seviyesindeki direnci aşıp 110 dolar seviyesine ulaşan AVAX, BTC’nin 55 bin dolar bölgesine gerilediği süreçte gelen düşüşlerde 100 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardı ve buradaki önemli desteği de korudu.