• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

SOL, LINK ve ENJ Coin’de Son Durum

altcoinler artiyor mu

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeniden 57 bin dolar seviyesinin altına geriledi. Kasım ayında volatil hareketler sergileyen ve çift yönlü dalgalanan Bitcoin, Kasım ayı başlarında gelen rekor seviyelerin ardından yaşadığı geri çekilmelerde 69 bin dolar seviyesinden başlayarak 53 bin dolar bölgesine kadar düşmüştü. Ardından gelen kısa vadeli toparlanmalarla yeniden 60 bin dolar sınırına yaklaşan BTC, bu bölgede verdiği fiyat mücadelesinde daha sonra gelen düşüşler ile birçok kez kritik destekleri kaybetmişti. Son yükselişlerinde yeniden umutlandıran BTC bir kez daha 57 bin dolar desteğini kaybedince, altcoin piyasasında da değer kayıpları kendisini gösterdi. Piyasalarda görülen bu hareketliliklerde Solana (SOL), Chainlink (LINK) ve Enjin Coin (ENJ) ne durumda?

Fed Toplantısı Bekleniyor

Son dönemlerde yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği altcoinlerde piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para arasından Cardano (ADA) ve Solana (SOL) haricindekiler kızıl bölgede kalmaya devam etti. Kasım ayının, beklentilerin altında seyretmesi ve yaklaşan ABD Merkez Bankası (Fed) toplantısı, piyasalarda baskıyı arttırmaya devam ediyor.

Solana (SOL)

yukselmesi beklenen altcoinler

Ekim ayı ortalarından Kasım ayı başlarına kadar yükseliş eğiliminde seyreden Solana, 20 dolar bölgesinden 250 dolar bölgesine kadar olan tırmanışında ciddi engeller ile karşılaşmadı. Bu sayede yatırımcılar bu süreçte yaklaşık %1300 oranında kazanç yakaladı. Ancak SOL, 6 Kasım tarihinde görülen ATH bölgesini henüz aşamadı. Haftalık bazda %10 oranında değer artışı yaşayan SOL, yazım sırasında 232 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Chainlink (LINK)

Piyasa trendlerine uyarak hareket eden Chainlink (LINK) 10 Kasım tarihinde ayın en yüksek seviyesi olan 38,31 dolar seviyesini gördü. O tarihten sonra düşüş eğiliminde seyretmeye başlayan LINK, bu süreçte gelen satışlar ile değerinin yaklaşık %40’ını kaybetti. Ancak LINK 28 Kasım ile 1 Aralık tarihleri arasında %18’lik bir ralli ile toparlanma göstermeyi başardı. Son 24 saatte gelen %2,09 artış ile LINK yazım sırasında 25,08 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Enjin Coin (ENJ)

patlama yapmasi ihtimal coinleri

Kripto para piyasalarında genele göre ayrık hareket eden Enjin Coin (ENJ), Eylül ayı sonlarından itibaren istikrarlı bir yükseliş gösterdi. 30 Eylül – 25 Kasım arasında %250’den fazla değer kazancı yaşayan ENJ, bu rallinin ardından 25 Kasım’da ATH belirledi. Son 24 saatte %1,2 oranında değer kaybı yaşayan ENJ yazım sırasında 3,35 dolar seviyesinde işlem görüyor.