• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

SkyBridge Capital Kurucusu: Satın Alma Zamanı!

Anthony Scaramucci kimdir

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz haftalarda sert değer kazançları yaşadıktan sonra düşüş eğilimine girdi ve bu değer kayıpları günlerce devam etti. Ancak BTC bu süreçte çift yönlü ve hafif dalgalı seyrine devam ederken, 55 bin dolar ile 60 bin dolar bölgeleri arasında bir konsolidasyon yaşadı. Daha sonra 59 bin dolar ile 60 bin dolar bölgelerinde hareket etmeye başlayan BTC, 26 Kasım Cuma günü sert değer kayıpları yaşayarak 55 bin dolar desteğini de kaybetti ve kritik bölgeye geriledi. Covid-19 varyantı haberi sonrası gelen geri çekilmeler ile ilgili olarak SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci “Black Friday” (Kara Cuma) yorumu yaptı.

SkyBridge Capital’in Kurucusu “Black Friday” Dedi

Anthony Scaramucci aciklama

26 Kasım Cuma günü kripto para piyasalarında adeta bir kıyım yaşandı ve birçok kripto para birimi sert değer kayıpları ile karşılaştı. Ancak bu düşüşler sadece kripto para piyasalarında değil, geleneksel finansal piyasalarda da kendisini gösterdi. ABD hisse senedi endeksleri bu süreçte ortalama %2’lik bir düşüş gördü. SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, CNBC ile gerçekleştirdiği röportajında, yaşanan bu sert değer kayıpları için “Black Friday” yorumunda bulundu. Scaramucci, Bitcoin’de sert değer kayıplarına neden olan etkenin, Covid-19 varyant haberinin olduğunu da ifade etti.

Scaramucci’ye Göre Endişenin Kaynağı Kriptoları Etkileyemez

CNBC ile gerçekleştirdiği röportajında Scaramucci, bu endişe havasının Black Friday’den başka bir şey olmadığını ve yatırımcıların bundan yararlanması gerektiğini dile getirdi. Ünlü isim “Fed daralma yapmıyorsa bu bir satın alma fırsatıdır. Bu bir Black Friday’dir. Her şey indirimde…” sözlerini dile getirdi. Piyasadaki yatırımcılara sakin olmaları konusunda çağrıda bulunan Scaramucci, piyasalarda görülen endişenin kaynağının, kripto para birimlerinin temelini etkilemediğini ifade etti.

Scaramucci: Uzun Vadeli Temellere İnanıyorsanız Satın Alma Zamanı

piyasadaki son durumlar

Kripto paraların bu dönemde daha güçlü çıkmak için yeterli olduğunu ifade eden Scaramucci “Bizim gibi uzun vadeli temellere inanıyorsanız, satın alma zamanı. Ben sadece şu anda riskli bir durum olduğunu düşünüyorum. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin volatil olması, insanları piyasadan uzaklaştırıyor. Bunun bir yandan iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Kaldıraçlı işlemlerin bir kısmını ortadan kaldırıyor.” sözlerini dile getirdi.