• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Sıradaki Büyük BTC Düzeltmesi Ne Zaman ve Nasıl Olacak?

bitcoin yukseliyor mu

Kripto para piyasaları, son haftalarda lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) elde ettiği değer artışlarıyla yukarı yönlü bir ivmelenme yakaladı. Piyasalar Bitcoin’i takip etmeyi sürdürürken, son günlerde Bitcoin konsolidasyon dönemine girdi. Bitcoin’in yeni ATH sonrası gelen geri çekilme ile birlikte konsolidasyon yaşaması bazı altcoinlerin de önünü açtı. Ancak birçok analist, Bitcoin’deki bu konsolidasyonunun kalıcı olmayacağını ve yeni dalgalanmaların görülebileceğini ifade ediyor. Bu noktada ünlü analist Nicholas Merten ise bir sonraki büyük Bitcoin düzeltmesinin ne zaman gerçekleşebileceği konusu üzerine yoğunlaşıyor. Merten, Bitcoin’in boğa döngüsünün geri kalan bölümü için çoğu analistten daha koruyucu olduğunu ifade ediyor.

Analist, Potansiyel Önemli Bir Düzeltme Bekliyor

bitcoin guncel durumu

Nicholas Merten, bir sonraki büyük Bitcoin düzeltmesine odaklanırken, ilk olarak bir yükseliş beklediğini gösterdi. Zira Merten, bu konudaki değerlendirmesini yaparken, ilk olarak Bitcoin’in olası 100 bin dolar teması ihtimali üzerinden konuştu. Merten, 100 bin dolar seviyesinin muhtemelen BTC için büyük bir direnç bölgesi olacağını ve bu bölgenin test edilmesi durumunda potansiyel bir önemli düzeltmenin geleceğini düşündüğünü dile getirdi.

Merten’in BTC’den Fiyat Beklentileri

Nicholas Merten’e göre Bitcoin, kabaca 2022 başlarında 100 bin dolar seviyesine ulaşacak ve ardından yaklaşık %40 oranda bir geri çekilme ile 60 bin dolar bölgesine doğru gerileyecek. Merten, bu büyük olası geri çekilmenin bile Haziran 2019 ve Mart 2020 dönemlerindeki yaklaşık %56 oranlık düşüşten daha az şiddetli olacağını da öne sürdü. Ancak Merten’e göre bu olası büyük düşüşten sonra da Kasım 2022 döneminde Bitcoin, bu kez de 200 bin dolar seviyesini görecek.

Nicholas Merten’in Açıklamaları

btc artis

Analist bu ihtimal için “Burada ilk çeyrekte 100 bin dolara çıkış yaparsak çok güzel olur. Düzeltip, önceki 60 bin dolarlık direnci yeni destek yaparız ve daha sonra son 3 döngüde tekrar tekrar gördüğümüz genişleme döngülerini oynayarak, Kasım 2022’ye kadar 200 bin dolara atlarız. Bence bu çok çok mantıklı…” sözlerini dile getirdi.