• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Sinema Salonu Zinciri AMC Artık DOGE Kabul Ediyor!

Sinema Salonu Zinciri AMC Artık DOGE Kabul Ediyor!

Kripto para piyasaları 2021 yılında ciddi oranlarda büyüme elde etti. Bu büyüme, Aralık 2020’de Bitcoin’in (BTC) 20 bin dolarını aşarak başlattığı ralli ile gelen yükselmeler sonrası gözle görülür şekilde arttı. Bitcoin’in büyük ralliyi başlatmasında ise kurumsal şirketlerin kripto para sektörüne girmesi büyük etken oldu. Kurumsal şirketlerin rezervlerine Bitcoin eklemesinin yanı sıra, geleneksel finans sektöründe kripto paraların kendisini göstermeye başlaması da kriptoların ana akımda daha sık yer edinmesini sağladı, bu da yeni yatırımcıların sektöre dahil olmasının önünü açtı. Bu alanda, kriptolarla hizmet sunmaya başlayan dünyanın en büyük sinema salonu zinciri AMC Entertainment, kripto ödeme seçenekleri arasında şimdi de Dogecoin’i (DOGE) ekledi.

Şirket Ödeme Seçeneklerine Dogecoin’i de Ekledi

bitcoin fiyatlari

Büyük şirketlerin ve işletmelerin ödeme seçenekleri arasına kripto paraları eklemesi, kripto paralara olan ilgi ve erişimi de arttırdı. Bu nedenle bu yönde gelen yeni haberler, kripto para toplulukları tarafından oldukça pozitif karşılanıyor. Geçtiğimiz Ağustos döneminde AMC Group, yaptığı açıklamasında Bitcoin ile bilet alma döneminin 2021 sonuna kadar başlayacağını dile getirmişti. Ardından ödeme seçenekleri arasına Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin’i (LTC) de ekleyeceğini duyuran AMC, ardından Dogecoin ile ilgili de benzer bir adım atacağının sinyallerini vermişti. AMC CEO’sunun Twitter üzerinden yaptığı DOGE anketi sonrası şirket, ödeme seçenekleri arasına beklendiği gibi Dogecoin’i de ekledi. Bununla birlikte DOGE fiyatında da artışlar görüldü.

AMC CEO’sunun Twitter Paylaşımını Elon Musk Beğenmişti

AMC CEO’su Adam Aron, AMC bünyesinde artık eGift kartları (hediye kartları) için Dogecoin ve diğer kripto paralarla yapılan ödemelerin kabul edileceğini duyurdu. Ayrıca dünyanın en büyük sinema salonu zincirinde, bu aşamadan sonra kripto paralar ile bilet ve hediye kartı satışlarının yanı sıra ayrıcalıklı stant satın alma işlemleri için de kripto para ödemelerinin kabul edilmesi adına çalışmaların başlatıldığı açıklandı. CEO Adam Aron, geçtiğimiz haftalarda Twitter üzerinden DOGE ödemelerinin kabul edilip edilmemesi konusunda bir anket yapmıştı ve bu paylaşımı Tesla ve SpaceX CEO’su, milyarder Elon Musk da beğenmişti.

AMC Group Hisselerinde Artış Yaşandı

AMC Group, Mart 2020’de tüm dünyada etkisini gösteren salgın nedeniyle başlayan pandemi döneminde muazzam bir gelir kaybı yaşamıştı. Şirketin bu süreçte gelirlerinde %90 oranında azalma gerçekleşmiş ve şirket 2020 yılında devasa bir finansal baskı ile karşı karşıya kalmıştı. Ancak sonrasında GameStop ve diğer mücadele veren şirketler ile beraber, Reddit’in MEM hisse senetleri trader’ların bir numaralı tercihleri arasına girdi ve AMC hisseleri de bugüne kadar %1.630’dan fazla değer artışı yaşadı.

DOGE Fiyatı Haberle Birlikte Arttı

kripto para nereden alinir

AMC Group’un DOGE’u ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladığını duyurması ile birlikte Dogecoin fiyatında da hızlı bir artış gözlemlendi. Haber sonrası, son 24 saatte DOGE fiyatı %10 oranında değer artışı yaşadı. Yazım sırasında Dogecoin 0,269900 dolar seviyesinde işlem görüyor.