• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Shiba Inu (SHIB) Tarihi Rekorunu Yeniledi!

Shiba Inu (SHIB) Tarihi Rekorunu Yeniledi!

Kripto para piyasaları 2021 yılında beklenmedik büyümeler elde etti. Aralık 2020’de başlayan rallide Bitcoin (BTC) piyasalara öncülük etti ve bununla birlikte altcoin piyasasında da öngörülemez artışlar yaşandı. Altcoinler arasında birçok kripto para birimi ciddi değer artışları yaşamış olsa da Dogecoin (DOGE) öncülüğünde, köpek temalı şaka coin’leri elde ettikleri değer artışları ile daha büyük bir popülarite yakaladı. Mayıs ayından sonra şaka coin’leri biraz durgunlaşmış olsa da son dönemlerde “Dogecoin katili” olarak bilinen Shiba Inu (SHIB), piyasadaki gelişmelere ve listelenme söylentilerine bağlı olarak değer artışlarını sürdürdü. Son 1 ayda yaklaşık %500 oranında değer artışı yaşayan SHIB, bir kez daha tüm zamanların rekorunu güncelledi.

SHIB, Dünyaca Ünlü Markaları Solladı

shiba coin nedir

Bir süredir yükseliş trendinde olan Shiba Inu, 27 Ekim Çarşamba günü erken saatlerde 0,00005474 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların rekorunu tazeledi. Toplam piyasa değeri ile 21 milyar dolarlık seviyeye ulaşan SHIB, bununla birlikte dünyaca ünlü birçok markayı da geride bırakmayı başardı. SHIB, piyasa değeri ile; 19,9 milyar dolarlık piyasa değeri olan Japon otomobil markası Nissan’ı ve 19,8 milyar dolarlık piyasa değeri olan Güney Koreli teknoloji markası LG Electronics’i geride bıraktı.

Shiba Inu’da Son Durum

Son dönem değer artışlarına 23 Ekim tarihinde başlayan SHIB, bu süreçte yükseliş trendini korumayı başardı ve sadece bu hafta içinde %87 oranında değer artışı yakaladı. Yazım sırasında CoinMarketCap verilerine göre 0,00005470 dolar seviyesinde işlem gören SHIB, son 24 saatte ise %32 oranında değer artışı yakaladı.

SHIB Topluluğu Robinhood Listelemesi Bekliyor

shiba con alinir mi

SHIB topluluğu, yükseliş trendi devam ederken bir listeleme haberini de Robinhood’dan bekliyor. Bu konuda söylentiler artmaya devam etse de Robinhood CEO’su Vlad Teven, platformda listeleme yapacaklarında yeni paraları “dikkatlice” değerlendirdiklerini dile getirdi. Konuya ilişkin olarak ünlü CEO “Şu anda platformumuzda listelediğimiz paralar ve eklediğimiz yeni paralar hakkında daha iyi olmasa da eşit hissetmek istediğimiz için iyi hissediyoruz” sözlerini dile getirdi. Vlad Teven’in açıklamaları sonrasında, platformun Shiba Inu için gelecekte nasıl bir adım atacağı merak ediliyor.