• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Shiba Inu Dev Borsada Listeleniyor!

Shiba Inu Dev Borsada Listeleniyor!

Kripto para piyasaları 2021 yılında birçok faktörün bir araya gelmesi ile birlikte çok ciddi benimseme ile karşılaştı. 2021 yılının başlarında Bitcoin (BTC) öncülüğünde başlayan bu hareketliliklerde daha sonra MEM tabanlı ve köpek temalı kripto paralar popülarite kazanmaya başladı. Dogecoin (DOGE) çılgınlığı olarak başlayan bu hareketlilik, daha sonra Dogecoin’den esinlenerek piyasaya sürülen diğer MEM tabanlı kripto paraların önünü açtı. Bu süreçte şaka coin’leri arasında en fazla popülariteyi ise Shiba Inu (SHIB) elde etti. Eylül ayında ciddi değer artışları yaşayan ve birçok kripto para ticaret platformunda listelenmeye başlayan SHIB, şimdi bir yeni listeleme haberi ile karşılaştı. Popüler kripto para borsası, Shiba Inu’yu listeledi.

Popler Borsa SHIB’i Listeliyor

shiba con alinir mi

Dünyanın en uzun süredir hizmet veren kripto para borsalarından biri olan Bitstamp, son dönemlerin popüler şaka coin’i Shiba Inu’yu listeledi. İşlem hacmi ile Avrupa bölgesinin en büyük kripto para borsası Bitstamp, yaptığı yeni duyurusunda Shiba Inu’nun platforma ekleneceğini açıkladı. Ancak Bitstamp tarafından yapılan açıklamalara göre söz konusu listelemede sadece SHIB yer almayacak. SHIB ile birlikte Bitstamp borsasında Perpetual Protocol (PERP), dYdX (DYDX) ve Gala (GALA) token’ları da listelenecek.

Bitstamp Tarafından Yapılan Duyuru

Listeleme duyurusunda bulunan Bitstamp borsasından konuya ilişkin yapılan açıklamada “Bugünden itibaren aşağıdaki kripto para birimlerini listeleyeceğiz: Shiba Inu (SHIB), dYdX (DYDX), Gala (GALA), Perpetual Protocol (PERP). Lütfen şu an için bu varlıkların ABD ve Singapur’daki müşterilerimiz tarafından kullanılmayacağını unutmayın.” ifadelerine yer verildi.

Bitstamp Borsası Hakkında

shiba coin nedir

Bitstamp borsası 2011 yılında, dönemin tek kripto para alım-satım platformu olan Mt. Gox borsasına bir Avrupa alternatifi olarak hizmet vermeye başladı. Ayrıca borsa, mevzuat uyumluluğu konusundaki hassas hizmet şartlarıyla da biliniyor. Lüksemburg merkezli Bitstamp borsası, listeleme politikalarına bağlılığını koruyor ve borsa buna bağlı olarak örneğin 2021 yılının başlarında Dogecoin’in çılgınca yükseliş yakalamasına rağmen Dogecoin’i listelememişti.  Borsanın CEO’su Julian Sawyer, Eylül ayında gelen düşüşler hakkında yaptığı açıklamasında, Bitstamp borsasında nicelikten daha çok kaliteye önem verildiğini ifade etmişti. Borsanın Shiba Inu’yu listelemesi piyasalarda heyecan yarattı.