• BITCOIN/TL
  2145730,188
  % 2,14
 • ETHEREUM/TL
  114418
  % 0,80
 • RIPPLE/TL
  19.21
  % 9,01
 • BITCOIN CASH/TL
  12883.34,409
  % -0,47
 • LITECOIN/TL
  2422.55
  % 1,78
 • COSMOS HUB/TL
  217.56
  % 3,31
 • CARDANO/TL
  14.55
  % 0,83
 • TETHER/TL
  33.04
  % 0,07

SEC ve XRP Arasındaki Kapalı Oturum Merakla Bekleniyor

SEC ve XRP Arasındaki Kapalı Oturum Merakla Bekleniyor

Bugün Ripple ve SEC arasında kapalı bir oturum gerçekleşecek. Özellikle son dönemlerde taraflar arasında sert çekişmelerin yaşanmasından ötürü bugünkü oturumdan çıkacak olan kararın da XRP fiyatları için önem taşıyacağı tahmin ediliyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açmış olduğu dava yeni gelişmelere neden oluyor. Aslında uzun zamandır devam etmekte olan davanın her duruşmasında net bir sonuç çıkmıyor ve tarafların yeni talepleri karşısında duruşmalar da ileriki bir tarihe erteleniyorlar.

Davalardan net bir sonuç çıkmaması karşılığında ise XRP fiyatlarında oldukça dalgalı bir seyir görülüyor. Özellikle duruşmadan Ripple lehine kararların çıkması halinde XRP fiyatlarında yukarı yönlü hareketlenme yaşanırken, Ripple aleyhine çıkacak olan kararlar sonucunda da XRP fiyatlarında düşüş görülüyor. Bu durum ise her oturum ya da duruşmanın fiyatlar için çok önemli olduğunu gösteriyor.

Kapalı Oturumdan Önemli Kararlar Çıkabilir

xrp

Piyasa hacmi açısından en büyük beşinci kripto para konumunda olan XRP güne yükseliş ile başladı. Bugün erken saatlerde görmüş olduğu 1,76 dolar seviyesi ile 1,80 dolarlık çok önemli seviyeye de yaklaşmış oldu. Fakat yine bu noktada bir reddedilme yaşadı ve fiyatı 1,68 dolar bandına kadar çekildi. Yapılan açıklamalara bakıldığında ise bu seviyelerde satın alma sinyalleri ise devam ediyor. Bu durumda da mevcut yatırımların işlem yapıldığı anlaşılıyor. Geri çekilmeyi bir tür satın alma fırsatı olarak da değerlendiren yatırımcılar XRP’nin hedeflemiş olduğu 2 dolar bandına ulaşabilmesi için mücadele veriyorlar. Bunun yanında bugün gerçekleşecek olan kapalı oturumun öncesinde de yatırımcılar Ripple lehine olası bir karar çıkması sonrasında XRP’de yaşanacak olan yükselmeyi kaçırmamaları için alım yaptıkları da tahmin ediliyor. Özellikle yapılan görüşmelerde XRP lehine kararların çıkması sonucunda önemli artışlar kaydeden birim bu sayede yatırımcılar için kâr sağlamış oluyor.

XRP ile SEC arasındaki görüşmede Ripple lehine karar çıkması yatırımcılar için bugün önemli kazançlar sağlayabilir. Ancak aleyhte karar çıkması halinde ise yatırımcıların zarar etmeleri de muhtemel görünüyor.

Dava Uzun Süredir Devam Ediyor

dava-sureci

SEC ve Ripple arasındaki dava Aralık ayından beri devam ediyor. Dava kapsamında bugün kapalı oturum yapılacak ve Ripple cephesi davanın bu oturum ile net bir hal alacağına inanıyor. Fakat SEC tarafında olanlar ise bu durumdan net bir sonuç çıkmayacağını düşünüyorlar. Çünkü daha önce yapılan pek çok oturum tarafların anlaşmazlığı nedeniyle net bir sonuca bağlanmamış ve karar alınmamıştı.