• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Rus Yetkililerden Kripto Maden Açıklaması Gecikmedi!

Rus Yetkililerden Kripto Maden Açıklaması Gecikmedi!

Rus yetkililerin Kripto madenlerinin yasallaşmasını istediği öğrenildi. Rus bakanlıkların talepleri ise kripto madenlerinin düzenlenmesine yönelik bir çalışma yapılması. Bitcoin ve kripto dünyasına ilgilinin giderek arttığı Rusya’da bir dönem gündem kriptoların yasaklanacak olmasıyken, şu an ki gündem ise kripto dünyasının yasal hale getirilmek istenmesi olarak devam ediyor. Geçtiğimiz ay da ise Rusya da petrol gazından çıkan enerji ile bitcoin madenciliği yapılıp yapılmayacağı da büyük merak konusu olmuştu. Yetkililer bu konuda sessiz kalarak net bir şey bildirmeyerek, meraklı gözleri kendine çeviriyor.

Rus Yetkililerin Kripto Onayı

piyasadaki son durumlar

Rus yetkililerin bir süre önce kripto dünyasının tamamen yasaklamak istediği bilinirken, şimdilerde ise oldukça ilgi gören kripto dünyasının yetkililer tarafından yasallaşması isteniyor. Özellikle Çin’in belli bölgelerinde yaşayan kripto madencilerin, Çin’in Kripto yasaklamasından sonra Rusya’ya yerleşmesi de Rus yetkilileri harekete geçirdi. Açıklamalara göre Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı ve Enerji Bakanlığı kripto maden dünyasının ülkesinde yasallaşmasını istiyor. Kurumlar ise bu konuda faaliyet gösteren şirketleri kaydedebilmek için yeni bir sınıflandırma kodu oluşturacağını bildiriyor. Rusya Devlet Başkanının kripto paralar ile ilgili söylediklerinden sonra Rus bakanlıkları harekete geçti. Devlet başkanı ise yaptığı açıklamada şöyle demişti” kripto paraların değeri var” diyerek önemsediğinide dile getirdi.

Kripto Madenciliği Yasallaşabilir!

patlama yapmasi ihtimal coinleri

altcoinler sicrama yapiyor

Bakanlık temsilcileri bu konuda ki fikirlerini dile getirirken Kripto madenciliğinin faaliyet alanı olarak geçerli sayılmasını ve gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğini dile getirdi. Rusya’nın temsilciler meclisi Duma ise bu konuda bakanlıklara destek verirken, Rusya Merkez Bankası kripto ile ilgili riskleri gerekçe göstererek desteklemeyeceğini de duyurdu. Çin’in kripto madenciliğini ülkesinde yasaklamasının üzerine ABD ve Kazakistan dan sonra 3.sırada bulunan Rusya da kripto madencilik düzenlemesiyle birlikte ülkenin büyük bir kazanç sağlayacağını ve madencilere de destek olacağını söyleyerek düzenleme yapılması istendiğini dile getirdi. Rusya alt meclis yetkilisi Duma’nın finans komitesi ile yaptığı görüşmesinde Kripto madenciliğinin yasaklanmadığını ancak vergilerde de belirsizlik yaşandığını dile getirdi. Aksakov, önemli olanın madenciler için yeni bir kod oluşturarak, vergilendirme kurallarının belirlenmesinin ilk öncelik olduğunu dile getirdi.