• BITCOIN/TL
  2127889,413
  % 6,34
 • ETHEREUM/TL
  117343
  % 7,53
 • RIPPLE/TL
  20.38
  % 1,14
 • BITCOIN CASH/TL
  14292.32,293
  % -1,82
 • LITECOIN/TL
  2834.16
  % -1,43
 • COSMOS HUB/TL
  399.4
  % 2,23
 • CARDANO/TL
  24.25
  % -2,17
 • TETHER/TL
  31.63
  % 0,63

Ripple’dan Bir Yeni Ortaklık Daha! Yeni Rota Körfez

xrp coin yatirim

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 22 Aralık 2020’de Ripple şirketine, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a ve Ripple kurucu ortaklarından Chris Larsen’a 1,3 milyar dolarlık bir dava açtı. SEC, davanın gerekçesi olarak da XRP’nin bir menkul kıymet olarak satılmış olmasını ve bu satışların da suç teşkil ettiğini öne sürdü. Ripple bu davaya itiraz etse de dava hala sonuçlanmış değil. Davanın açıldığı ilk günden itibaren Ripple, bu davadan dolayı ciddi darbeler aldı. Bazı ortaklıklarını da dava nedeni ile kaybeden Ripple, yine de dava süreci devam ederken yeni ortaklıklara da imza attı. Yakın vadede yeni ortaklıklar kuran Ripple’dan şimdi bir yeni ortaklık daha geldi.

Al Ansari, Ripple Ortaklığını Genişlettiğini Açıkladı

xrp coin yatirim

Kripto para piyasalarında artık Ripple’ın ortaklık haberleri neredeyse kimseyi şaşırtmamaya başladı. Zira XRP’nin arkasındaki dev Blockchain şirketi, çok sık ortaklık kurmaya başladı. Merkez bankaları, finans kuruluşları ve finans odaklı çok fazla şirket ile anlaşma sağlayan Ripple, artık körfez bölgesine de açılmaya başladı. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli döviz ve para transferi şirketi olan Al Ansari Exchange, sınır ötesi ödemeleri sağlayabilmek adına Ripple ile daha önceden kurmuş olduğu ortaklıklarını genişlettiklerini açıkladı. Al Ansari borsası, bundan sonra piyasanın önde gelen para transfer şirketlerinden MoneyMatch ve RippleNet ile birlikte çalışacak. Ancak sınır ötesi ödemeler, şimdilik ilk aşamada yalnızca Malezya’yı kapsayacak.

BAE’de Fintech Çalışmaları Devletten Destek Görüyor

Al Ansari borsasının CEO’su Rashed A. genişletilen ortaklık çalışması ile ilgili olarak “Ripple ve MoneyMatch ile ortaklığımız sayesinde müşterilerimize daha esnek, daha hızlı, daha güvenli ve daha yenilikçi para transfer çözümleri sunma olanağı bulacağız.” sözlerini dile getirdi. BAE’de, ülkedeki bu tür çalışmalar devlet tarafından da fintech hedefleri gözetilerek destekleniyor ve devlet, finans odaklı şirketleri bu tür anlaşmalara ve çalışmalara teşvik ediyor. Ripple’ın, dava sürecinde kurduğu ortaklıklar ile ulaştığı sınır ötesi bölgeler, gittikçe dünyanın her bölgesinde kendisini gösteriyor. Ripple ile SEC arasındaki davanın, Ripple lehine sonuçlanması durumunda, bu ortaklıkların çok daha azla artacağı tahmin ediliyor.

XRP Ne Durumda, Yükseliş Gelecek Mi?

xrp coin yatirim

Ripple ortaklık çalışmalarına hız kesmeden devam ederken, piyasanın en çok takip ettiği altcoinlerden biri olan XRP için de piyasada analistler görüş bildirmeye devam ediyor. Birçok analist, Bitcoin’in (BTC) yeni ATH belirlemesinin, XRP için fırsat oluşturabileceğini ifade ediyor. Ancak analistler öte yandan BTC’nin artan piyasa değeri ile birlikte altcoinlerin baskı altında kalabileceğini ve bu baskının bir süre daha görülebileceği ihtimalinin de olduğunu ifade ediyor. XRP ise 1,06 dolarlık kritik bölgenin oldukça üzerinde seyrediyor. Yazım sırasında 1,14 dolar seviyesinde işlem gören XRP için, analistler 1,17 dolar ile 1,42 dolarlık seviyeler arasında bir hareketlilik yaşanmasının muhtemel olduğunu ifade ediyor.