• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ripple Daha Fazla Düşecek Mi?

Ripple Daha Fazla Düşecek Mi?

Kripto para piyasası, kırmızı alarm vermeye devam ediyor. Yaşanan düşüşün etkileri, Perşembe günü sabah saatlerinde, hatırı sayılır bir düşüşe uğrayan XRP fiyatında gözlemleniyor. Piyasadaki duyarlılığın yanı sıra, Ripple şirketinin içinde bulunduğu yasal sıkıntılar da giderek ağırlaşmaya devam ediyor.

Fiyattaki Daimi Düşüşler Neden Oluyor?

bitcoin ve ethereum piyasa

FED’in para politikasını erken zamanda sıkılaştırması yönündeki umutlar, yatırımcıların dikkatini bu yöne doğru çekiyor. Bununla birlikte, Amerikan Doları da kontrolü ele geçiriyor. Riskli yatırımlardan kaçınan bu tavır, kripto para piyasasında belirli bir miktarda satışa yol açmasıyla birlikte, yatırımcılara doların güvenilirliği daha cazip geliyor.

XRP’ye JedMcCaleb Darbesi

Ripple’ın eski yöneticisi JedMcCaleb’ın birkaç hafta içerisinde, varlıklarını sattığı raporu ortaya çıkmasıyla beraber, XRP’nin aşağı yönlü gidişinin hızlanması muhtemel olarak görülüyor. XRPScan tarafından yayınlanan raporlara göre, JedMcCaleb üç hafta içerisinde 150 milyondan fazla XRP satmış. Bunun yanı sıra, verilere göre JedMcCaleb, her gün yaklaşık olarak 10 milyon tokeni da satmış.

XRP fiyatı büyük ölçüde korku salmış durumda. Yaşanılan davanın fiyatları baskıladığı bilindiği gibi, yatırımcıların üzerinde büyük bir korku yarattığı da aşikar. XRP’nin kendini toparlaması ve yatırımcıların şüphelerini ortadan kaldırması için, davanın bir an önce son bulması gerekiyor.

XRP İçin Tehlike Devam Ediyor!

XRP açısından en endişeli olanı ise; volatilitesinin düşüşte olması. XRP volatilitesinin düşüşte olması, yatırımcıların bu varlık yatırımında oldukça yorgun olabileceklerinin sinyalini veriyor. Hali hazırda düşen varlık, yatırımcıları tekrar piyasaya çekmeyi başarana ve duyarlılık tersine dönene kadar, daha fazla düşüş görebilecek gibi duruyor.

XRP/USD H4 grafiği incelendiğinde, stokastik ve momentum alıcıların varlığına işaret ediyor olsa da, hareketli ortalamalarda düşüş eğilimi gözlemlenebiliyor. Ayrıca, fiyat da 0,64 dolar pivotunun altında bulunuyor.

Yine de, Ripple, 0,58 dolar seviyesi acil desteğinin altına düşmediği için, hala biraz umut vadediyor. Satın alma faizindeki artış ile direnci 0,69 dolarda test için, fiyat pivotun üzerine çıkarabilir. Bunun yanı sıra, eğer satıcılar güçlenirse, destek seviyesi pekala düşebilir. Bunun sonucu olarak da, XRP, 0,53 dolardan sonraki desteğe doğru da gerileyebilir.

XRP Coin Son Fiyat Durumu Ne?

xrp nedir

XRP fiyat bugün saatler 16:01’i gösterirken ise 0.6074 dola seviyesinden işlem gördü. Aynı dakikalarda tabloda %1.39 oranında değer kaybı vardı. XRP Coin son 24 saat içinde en yüksek 0.62 dolardan en düşük ise 0.58 dolardan işlem gördü. XRP Coin geride kalan son 7 günde ise en yüksek 0.6572 dolardan işlemdeydi.