• BITCOIN/TL
  2128504,132
  % 0,67
 • ETHEREUM/TL
  115348
  % -0,23
 • RIPPLE/TL
  16.11
  % 0,13
 • BITCOIN CASH/TL
  12799.18,149
  % 0,96
 • LITECOIN/TL
  2424.56
  % 0,72
 • COSMOS HUB/TL
  225.58
  % 0,69
 • CARDANO/TL
  12.53
  % -0,12
 • TETHER/TL
  32.81
  % 0,87

Real Vision CEO’su Piyasalardan Yüzde 600’lük Yükseliş Bekliyor!

Real Vision CEO’su Piyasalardan Yüzde 600’lük Yükseliş Bekliyor!

Kripto para piyasalarında hareketli dönemler yaşanmaya başladı. Geçtiğimiz yaz, Çin’in kripto para piyasalarına karşı başlattığı savaş ile birlikte lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) başta olmak üzere, neredeyse tüm kripto para birimleri %50 civarında düşüşler yaşamıştı. Yaz boyunca bu düşüş eğiliminden çıkmak için mücadele veren Bitcoin ve altcoin piyasası, daha sonra Ağustos ayında toparlanmaya başladı. Eylül ayı geldiğinde ise Bitcoin bir kez daha 53 bin dolar seviyesine doğru hareket etti ve bu yükseliş, piyasaları da ayaklandırdı. Bitcoin daha sonra sert düşüşler yaşayınca, piyasa da benzer şekilde düşüşlere boyun eğdi. Ancak analistlerin ısrarla işaret ettiği son çeyrek, yükselişlerle başladı.

BTC Son Çeyrek Başlangıcında Toparlanmaya Başladı

btc talep

Kripto para piyasalarında birçok analist, yılın son çeyreğinde başta Bitcoin olmak üzere yine neredeyse tüm piyasaların sert yükselişler yaşayacağını iddia ediyordu. Çeşitli veriler ışığında gelen bu iddialarla birlikte Ekim ayına giriş yapıldı ve Ekim ayı da tıpkı Eylül ayı başında olduğu gibi Bitcoin’in toparlanma hareketlilikleri ile başladı. Hafta arasını nispeten verimli geçiren BTC, bir kez daha yeni haftaya 48 bin dolar seviyesine çok yakın bir noktada giriş yaptı. Bitcoin’deki toparlanma hareketi, beklendiği gibi altcoin piyasasını da hareketlendirdi. Yazım sırasında Bitcoin 47 bin 866 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ancak analistler, BTC’den son çeyrekte bu performanstan çok daha iyisini bekliyor.

Pal Yüzde 600’e Kadar Yükseliş Bekliyor

Yılın 4. çeyreğinde Bitcoin’den ve altcoin piyasasından çok sert yükselişler bekleyenler arasında ünlü ekonomist ve Real Vision şirketinin CEO’su Raoul Pal da bulunuyor. Dünyaca ünlü ekonomist ve CEO Pal, yılın üçüncü çeyreğinde kripto para piyasalarında “muazzam” bir yükseliş bekliyor. Birçok analist, yılın 4. çeyreğinin yükselişler beklediğini daha önce de ifade etmişti. O isimlerden biri olan Pal, Twitter hesabı üzerinden yaptığı grafik paylaşımlarında da bu fikrini destekleyen verilere yer verdi. Pal, paylaştığı grafikte kripto para piyasalarının toplam değerinin logaritmik şekilde artan eğilimini gösterdi. Pal’ın paylaştığı grafiğe bakıldığında, kripto paraların piyasa değeri yükselen kanalın alt sınırına dokundu ve bu Pal’a göre yükseliş eğilimini onayladı. Pal, bu grafikten yola çıkarak, kripto para piyasalarının önümüzdeki aylarda 3-6 kat aralığında artış göstermesini bekliyor.

Raoul Pal’ın Paylaşımı

btc artis

Real Vision CEO’su Raoul Pal, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Uzun vadeli günlük grafik oldukça sevimli görünüyor. İlk denemede kamanın kırılıp kırılmayacağını kimse bilemez. Ancak bu büyüklükteki bir konsolidasyon modeli, genellikle çok ama çok güçlü bir yukarı yönlü harekete yol açar” sözlerini dile getirdi. Pal, BTC’nin şimdi ve 2022 yılının ilk dönemlerinde bu aralığın dışına çıkabileceğini düşünüyor. Ünlü CEO ayrıca Ethereum’un (ETH) Bitcoin karşısında da bir kama oluşturduğunu ifade ediyor. CEO’ya göre ETH/BTC paritesinde kamanın tepesindeki direnç kırılabilir ve bu da %100’lük bir artışı berberinde getirebilir.