• BITCOIN/TL
  2121134,415
  % 6,40
 • ETHEREUM/TL
  97085
  % 3,73
 • RIPPLE/TL
  16.66
  % 2,71
 • BITCOIN CASH/TL
  14968.33,465
  % 7,53
 • LITECOIN/TL
  2640.11
  % 3,23
 • COSMOS HUB/TL
  273.49
  % 3,42
 • CARDANO/TL
  14.55
  % 4,92
 • TETHER/TL
  32.19
  % -0,35

Rapçi Eminem NFT Sektörüne Adım Atıyor

Rapçi Eminem NFT Sektörüne Adım Atıyor

Kripto para piyasalarına duyulan ilgi Aralık 2020 döneminden bu yana dünyanın her yerinde katlanarak artış göstermeye devam ediyor. Bu süreçte Bitcoin’in (BTC) ciddi kazançlar elde etmesi, kurumsal şirketlerin ve dev ödeme platformlarının kripto para piyasasına adım atması gibi etkenler, kripto paralara duyulan ilginin arkasındaki büyük faktörler olarak görülüyor. Ancak 2021 yılında kripto paralara duyulan ilgi, klasik yatırım ya da değer saklama adımlarının dışında da gelişti. Özellikle kripto para alanında, 2021 yılında NFT (non-fungible-token) sektörü büyük yankı uyandırdı. Birçok ünlü ismin çeşitli varlıkları dijitale dönüştürmesi ve bunları birer sanat eseri gibi NFT olarak satışa sunmasıyla, NFT sektörüne duyulan ilgi geçtiğimiz yıldan bu yana muazzam bir artış gösterdi.

Sinema, televizyon, spor, müzik ve hatta siyaset dünyasından birçok ünlü ismin dahil olduğu NFT sektörüne gün geçtikçe yeni isimler de dahil oluyor. Bu isimlere son olarak ise dünyaca ünlü rapçi Eminem dahil oldu. Eminem, popüler hale gelen NFT platformu Nifty Gateway aracılığı ile 2 Mayıs Pazar gününden itibaren kendi NFT serisini başlatacak.

NFT Etkinliğinin Satın Alma Rehberi Yayınlandı

nft nedir

Ünlü rapçi Eminem, NFT sektörüne adım attı ve NFT satışlarında satın almak isteyenlerin izleyeceği yolun nasıl olacağını açıklayan bir paylaşımda bulundu. Eminem paylaşımında NFT satışlarının nasıl işleyeceğini gösteren bir satın alma rehberi yayınladı. Yayınlanan rehbere göre etkinlik 2 Mayıs Pazar günü 18.30’da ve popüler NFT platformu Nifty Gateway üzerinde gerçekleşecek.

Etkinliğin ismi “Shady Con” olarak belirlendi ve etkinlikte orijinal enstrümantal ritimler ile bazı aksiyon figürlerine sahip olan ürünler ile birlikte, Eminem’e ait olan orijinal parçalar da yer alacak. Söz konusu NFT satış etkinliğinde, sadece on beş dakika içinde satın alınabilecek olan açık sürümler olacak.

NFT Etkinliğinin İçeriğinde Neler Olacak?

nft coin

Etkinlikte ayrıca dijital ticaret kartları ve sınırlı sayıdaki NFT’ler de yer alacak. Öte yandan fiziksel ögeleri de içeren sınırlı NFT ürünleri için de ayrı bir açık artırma yapılacak. Eminem bu NFT etkinliği içindeki tüm ürünler adına, içerisinde çocukluğundan beri koleksiyon olarak biriktirdiği beysbol kartları, rap albümleri ve oyuncaklar dahil, her birinin hevesli bir koleksiyoncusu olduğunu belirtti.

Etkinlikte Eminem hayranları, rapçinin orijinal koleksiyon parçalarının tek örneklerini almaya çalışacak. Söz konusu NFT etkinliği, Eminem’in koleksiyonculuğa duyduğu sevgiden ilham almış durumda. Eminem konuya ilişkin olarak “Bu alana aynı havayı katmak istedim. Kendi koleksiyonculuk tutkumdan fikirler bulmak çok eğlenceli oldu” dedi.