• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Popüler BTC Analisti Bu Kez Yanıldı Ama Tahmininde Israrcı!

Popüler BTC Analisti Bu Kez Yanıldı Ama Tahmininde Israrcı!

Kripto para piyasalarının en popüler analistlerinden biri olan, stoktan akışa (Stock to flow – S2F) modelini Bitcoin’e (BTC) uyarlayan PlanB, daha önce bu model üzerinden yaptığı ölçümlerle dile getirdiği birçok fiyat tahmininde nokta atışı tespitlerde bulunmuştu. Aylar öncesinden dile getirdiği tahminlerinin birçoğunda başarı sağlaması ile birlikte yatırımcıların dikkate aldığı bir isim haline gelen PlanB, Haziran ayında yaptığı tahmininde Bitcoin’in, Kasım ayında 98 bin dolar seviyesine ulaşacağını dile getirmişti. Her ne kadar o dönemki koşullarda bu çok uzak bir ihtimalmiş gibi görünse de PlanB’nin Ağustos, Eylül ve Ekim aylarındaki tahminleri birebir dediği gibi çıkınca, Kasım ayı için de heyecan yükselmişti. Ancak PlanB, Kasım ayı tahminlerinde yanıldı. Fakat ünlü analist, S2F modelinin işleyeceği konusunda ısrarcı.

PlanB’nin Tahmini İçin Yüzde 67’lik Artış Gerekiyor

btc rekor

Twitter üzerinden S2F modeli ile yaptığı ölçümler sonrası, grafiklerle birlikte Bitcoin fiyat tahminlerini paylaşan PlanB, Kasım ayı için yanıldığını kabul etti. Birçok yatırımcı 98 bin dolar hedefini “komik” bulsa da PlanB, tahmininin gecikmeli de olsa gerçekleşeceğini düşünüyor. Modelinin sağlam olduğuna inandığını belirten PlanB, Twitter üzerinden yaptığı son paylaşımında yine hedeflerini belirtti. Ünlü analistin Bitcoin fiyat tahmininin gerçekleşmesi için Bitcoin’in mevcut fiyat bölgesinden yaklaşık %67 oranında değer kazanması gerekiyor.

PlanB, 98 Bin Dolar Hedefinde Israrcı

PlanB’nin işaret ettiği 98 bin dolar seviyesi belki de Kasım ayında görülmeyecek. Ancak piyasadaki birçok analist, Bitcoin boğalarının artık harekete geçtiğini ve Bitcoin’in en azından Kasım ayı mumunu yeşil bölgede kapatmak için mücadele edeceğini ifade ediyor. Yazım sırasında BTC 57 bin 604 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin İçin Şükran Günü Hazırlıkları

altcoin fiyati

PlanB’nin işaret ettiği fiyat hedefleri ve tahminlerin yanı sıra piyasalarda Şükran Günü için hazırlıklar ve beklentiler de büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Şükran Günü’nde Bitcoin iyi bir performans ortaya koyamamıştı. Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, bu kez Şükran Günü için umutlu olduğunu belirtti ve yatırımcılara, Şükran Günü’nde ailelerine kripto para hediye etmeleri çağrısında bulundu. Geçtiğimiz yıl Şükran Günü’nde Bitcoin %13 oranında değer kaybı yaşamıştı. Ancak piyasadaki beklenti ve hazırlıklara bakıldığında, bu yıl Bitcoin için Şükran Günü’nde her şey daha farklı olabilir.