• BITCOIN/TL
  2133563,460
  % 0,72
 • ETHEREUM/TL
  115761
  % -0,20
 • RIPPLE/TL
  16.18
  % -0,11
 • BITCOIN CASH/TL
  12841.27,670
  % 0,75
 • LITECOIN/TL
  2441.65
  % 1,12
 • COSMOS HUB/TL
  226.9
  % 0,97
 • CARDANO/TL
  12.71
  % 0,69
 • TETHER/TL
  32.84
  % 0,92

Popüler Analist Güvendiği 3 Altcoini Paylaştı

Popüler Analist Güvendiği 3 Altcoini Paylaştı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 14 Nisan tarihinde 64 bin dolar seviyesini gördü ve ardından hafif bir geri çekilme yaşadı. Bu bölgede ATH belirledikten sonra Mayıs ayında 30 bin dolar seviyesine kadar gerileyen ve piyasayı ayılara teslim eden Bitcoin, daha sonra Ağustos ayında toparlanmalara başladı ve Ekim ayı geldiğinde yeniden 60 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Son günlerde ATH bölgesine yakın hareket eden BTC’nin bu bölgeyi aşıp aşamayacağı merakla beklenirken, bazı yatırımcılar yönünü altcoin piyasasına çevirdi. Hangi altcoinleri tercih edeceği konusunda araştırmalara başlayanlar için popüler analist Jay Freed, güvendiği 3 altcoini paylaştı. Freed’in paylaştığı bu 3 altcoin nedir, ne işe yarar?

Trader Joe (JOE)

kripto paralar

Popüler analist Jay Freed’in ilk sırasında yer verdiği Trader Joe (JOE) varlığını araştırmak isteyen yatırımcılar, yönünü öncelikle Avalanche ekosistemindeki projelere çevirmelidir. Zira 2 token arasında takas yapılmasına olanak tanıyan JOE, lansmanından bu yana çok ciddi bir ilerleme kaydetti. Avalanche Foundation ile 20 milyon dolarlık likidite madenciliği teşvik eden JOE, gün geçtikçe daha fazla yatırımcıya ulaşıyor.

Jay Freed bu projeyi paylaştıktan çok kısa bir süre sonra JOE %25 oranında değer artışı yaşadı. 185 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olan JOE, yazım sırasında 2,84 dolar seviyesinde işlem görüyor ve projenin günlük ticari hacmi de %115 artış ile 29,5 milyon dolar seviyesine ulaştı.

PolkaBridge (PBR)

kripto paralar nedir

Adından da anlaşılabileceği gibi PolkaBridge (PBR) aslında bir köprü görevi görüyor ve proje, Polkadot ağındaki token’ların diğer ağlara takas edilebilmesine olanak tanıyor. Merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan PolkaBridge (PBR), likidite sağlayıcılara birçok platform ile kıyaslandığında çok daha iyi oranlarda ödüller dağıtıyor. Popüler analist Jay Freed’in listesinde 2. sırada yer verdiği PBR’nin en önemli özelliği, henüz piyasa değerinin oldukça düşük olmasıdır. Yani Freed’e göre bu proje, yatırımcılara çok güzel bir “erken yatırım” fırsatı sağlıyor.

Yazım sırasında 0,598 dolar seviyesinde işlem gören PBR, 0,81 dolar ile ATH noktasını gördü. Toplam piyasa değeri 21,5 milyon dolar olan PBR’nin toplamda da 85 milyonluk bir arzı bulunuyor.

Effect Network (EFX)

kripto paralar nedir

Analist Jay Freed’in listesinde 3. sırada yer verdiği Effect Network (EFX), Binance Smart Chain (BSC) ve EOS platformlarında çalışır. Proje EffectDAO tarafından kontrol edilen ana ürünlere sahiptir. Projenin geliştirici ekibi, oldukça iddialı bir proje ortaya koyduklarını ve gelecekte “İlk Blockchain tabanlı çerçeve” olacaklarını iddia ediyor. Projenin Hong Kong’da (Asya) ve Amsterdam’da (Avrupa) ofisleri bulunuyor.  Proje henüz çok erken dönemlerinde ve projenin arkasındaki ekibin henüz bu alanda çok ciddi tecrübelerinin olmadığı görülüyor. Freed’e göre proje kısa vadede 5-10 kat değer artışı yaşayabilir. Ancak her bir yatırımcının kendi araştırmasını yapması gerekir.