• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Popüler Analist ETH Tahmini ile Heyecanlandırdı

Popüler Analist ETH Tahmini ile Heyecanlandırdı

Kripto para piyasaları, Kasım ayı kapanışında Bitcoin’in (BTC) önce 59 bin dolara hızla tırmanması ve ardından hızla 56 bin dolar bölgesine dönmesi ile birlikte sert dalgalandı. Ancak bu dalgalanmalarda Ethereum (ETH) ile birlikte bazı altcoinler daha sağlam kalmayı başararak sert volatil hareketler sergilemedi. Ethereum’un, son günlerde Bitcoin’e göre daha güçlü kalması, altcoin piyasasında da farklı hareketleri tetikledi ancak yine de piyasa genelinde düşüş eğilimi olduğu görülüyor. Ethereum’un yükselişe geçip geçmeyeceği konusunda belirsizlikler sürerken, ünlü kripto para analisti Nicholas Merten, ETH ile ilgili heyecanlandıran tahminlerini paylaştı. Merten, Ethereum’un mevcut boğa döngüsü sona ermeden önce %325 oranda büyüme yakalayabileceğini iddia etti.

Merten: Bu Tür Yüzde Getirileri Daha Önce Görmüştük

btc nedir

Bir strateji oturumuna katılan DataDash sunucusu ve kripto para anlisti Nicholas Merten, Youtube üzerinden 458 bin abonesine yönelik paylaşımında Ethereum’un 20 bin dolar seviyesini kırması için nelerin gerekli olduğunu açıkladı. Merten konuşmasında “Ethereum için her şey mükemmel giderse ve Ethereum’un düzgün bir şekilde başlatılmasını sağlamak için bu fırsatı yakalayabilirsek, Katman 2 çözümleri sonucunda 20 bin dolar seviyelerini görebiliriz. Bu seviyelerin kulağa çılgınca geldiğini biliyorum ancak logaritmik grafiğe baktığınızda bu tür yüzde getirileri daha önce görmüştük.” sözlerine yer verdi.

Merten’e Göre ETH’de Bu Olası Tablo “Aşırı İyimser” Bir Yaklaşım Değil

Popüler analist Merten, Ethereum’un sağlam temellerini koruması halinde 20 bin dolar seviyesine bir ralli başlatabileceğini ve bu görünümün “aşırı iyimser” bir yaklaşım olmadığını iddia etti. Analist, bu olası artış grafiğinin, 2021 yılının ilk 5 ayındaki ETH artışının sadece yarısı kadar olacağını da belirtti. Merten “Bence bu türden bir fiyat seviyesi görmemiz mümkün. Tarafsız ve iyimser hedefimiz arasında bir yerde. Güvenli oynamak için önümüzde Ethereum adına gerçekten sağlam ve istikrarlı bir fiyat hareketi akışımız olduğunu söyleyebilirim.” dedi.

Merten’in Öngörüsü İçin Yüzde 325 Artış Gerekiyor

ethereum piyasasi

Anlaşılması gereken asıl noktanın bu gibi döngülerin ve Ethereum’un Bitcoin’i (BTC) geride bıraktığı, yüksek hedefleri makul kılan dönemlerin olduğunu görmek olarak açıklayan Merten’in işaret ettiği olası fiyat değerleri için ETH’nin mevcut seviyesinden yaklaşık %325 oranda artması gerekiyor. Yazım sırasında Ethereum 4 bin 583 dolar seviyesinde işlem görüyor.