• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Popüler Analist Bu 4 Altcoinden Patlama Bekliyor

Popüler Analist Bu 4 Altcoinden Patlama Bekliyor

Kripto para piyasalarında toplu halde yukarı yönlü bir hareketlilik yaşandığı görülüyor. Söz konusu hareketlilik, Temmuz ayı sonlarında Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) etkileyen çeşitli gelişmelerin meydana gelmesiyle birlikte tetiklendi. Temmuz ayı sonlarında e-ticaret devi Amazon’un BTC ile ödeme alacağı söylentilerinin ortaya çıkması, ardından Tesla’nın askıya aldığı BTC ödemelerini yeniden kabul edeceğine yönelik Tesla CEO’su Elon Musk’ın verdiği sinyaller, BTC’nin yukarı yönlü ivmelenmesini sağladı.

Öte yandan Ağustos başında Ethereum ağında, ETH 2.0’a geçişin son güncellemesi olan Londra güncellemesi tamamlandı. Bu gelişmeler ile birlikte hem BTC hem de ETH yükselişe geçerek piyasaları da benzer şekilde hareketlendirdi. Bu hareketlilik sonrası ünlü analist Elliot Wainman, önümüzdeki haftalarda patlama yaşayacağını düşündüğü altcoinleri paylaştı.

Wainman’ın İlk Tercihi: Ethereum (ETH)

eth nedir

Amazon’un BTC ile ödeme alacağı söylentilerini yalanlaması, BTC’de beklendiği kadar sert düşüşlere neden olmadı. Yukarı yönlü ivmesini koruyan BTC, Ağustos ayındaki yukarı yönlü seyri ile piyasaları da benzer şekilde yönlendirmeye devam ediyor. Bu olumlu havada kripto para analisti Elliot Wainman, yükseliş beklediği altcoinleri, 347 bin Youtube abonesi ile paylaştı. Wainman, ilk olarak listesinde Ethereum’a yer verdi. Ünlü analiste göre EIP-1559 güncellemesi uygulamada kaldıkça ve ETH PoS konsensüs mekanizması elde etmeye çalıştıkça ETHarzında şok yaşanacak ve bu da ETH için değer artışlarını beraberinde getirecek.

5 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen Londra hard forkunda, EIP-1559 güncellemesi ETH ağına bir mekanizma getirdi. Bu mekanizm, her bir işlemde, dolaşımdaki ETH arzından bir miktar (60 saniyede 10,55 adet ETH) ETH’nin kalıcı olarak yakılmasını sağlıyor. Ayrıca PoS sisteminin de ETH’nin yıllık enflasyon oranını ciddi ölçüde düşürmesi bekleniyor.

Wainman’ın İkinci Tercihi: Cardano (ADA)

Ünlü analist Elliot Wainman, listesinde ikinci olarak da Cardano’ya (ADA) yer verdi. ADA kurucusu Charles Hoskinson, ADA için uzun süredir beklenen Alfonzo Purple hard forkunun 12 Eylül tarihinde gerçekleştirileceğini duyurmuştu. Hoskinso, söz konusu tarihi, geçtiğimiz hafta Cuma günü açıklayacağını söylemişti. Hoskinson’un lansman tarihini Cuma günü açıklayacağını söylemesinin ardından hareketlilikler yaşayan ADA, Cuma günü ciddi bir yükseliş hareketliliği göstermeye başladı. Buradan yola çıkan Wainman, ADA’dan da önümüzdeki dönemlerde yükselişler bekliyor. Wainman konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

“Charles Hoskinson Cardano’da akıllı sözleşmelerin etkinleştirilmesi için aslında sabit bir tarihe sahip olduğunu söyleyerek bombayı da patlattı. Artık insanlar Cardano’nun hemen yanında var olan vahşi evrene erişmek için ADA kullanmaya başlayacak.”

Wainman’ın Yükseliş Beklediği Diğer Altcoinler

Bullish borsasi

ETH ve ADA’dan ciddi yükselişler bekleyen Wainman’ın radarında ayrıca merkezsiz alım-satım platformu SushiSwap (SUSHI) ve stablecoin odaklı borç alıp-verme platformu Terra (LUNA) bulunuyor. Wainman, SUSHI’nin yakında bir NFT (non-fungible-token) pazarı başlattığını ve LUNA’nın da Coinbase’te listeleneceğine inandığını ifade ediyor. Ünlü bu iki nedenle bu altcoinlerden de önümüzdeki dönemlerde yükselişler bekliyor.