• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Piyasada Son Durum: BTC Güçlendi, Altcoinler Durgun

bitcoin fiyatlari

Kripto para piyasalarında hareketli dönemler yaşanmaya devam ediyor. Piyasalar, 2021 yılının ilk dönemlerinde Bitcoin’in (BTC) peş peşe kırdığı rekorlar ile çok ciddi değer artışlarına sahne oldu. Bitcoin’in 65 bin dolar yolculuğunda kendi rekor seviyelerine ulaşan altcoinler, daha sonra Bitcoin’in Mayıs ayında çakılmasıyla birlikte derin bir düzeltme yaşadı. Gelen bu düşüşlerin birer “fiyat düzeltmesi” olduğu ise Temmuz ayı sonlarında gelen toparlanmalarla belli oldu. Bu toparlanmalar Ağustos boyunca devam etti ve Eylül ayında yeniden ciddi yükselişler görüldü. Buna rağmen durgun geçen Eylül ayından sonra Ekim ayı da kripto paralar için yükselişlerin görüldüğü bir döneme dönüştü. Son birkaç günlük süreçte ise Bitcoin ve önde gelen altcoinilerin ayrık hareket ettikleri görülüyor.

BTC, Dirençleri Desteğe Dönüştürdü

bitcoin yukseliyor mu

yukselmesi bekleniler coinler

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz dönemlerde belirlenen direnç bölgelerini teker teker aşarak yükseliş eğiliminde kaldığını gösterdi. Bitcoin’in yükselişlerle geçirdiği süreci, balinaların yaptığı destek de takip etti ve BTC’deki yükseliş potansiyeli ve sinyali de bu süreçte güçlü kaldı. Analistler, son birkaç günlük hareketlilikleri değerlendirdiğinde, BTC’nin yükseliş sinyallerini koruduğunu belirtiyor. Bir diğer yandan son birkaç haftalık sürece bakıldığında ise Bitcoin’in mücadele verdiği direnç bölgelerini birer destek noktasına dönüştürmüş olması da dikkatleri çekiyor.

Bitcoin Pozitif Sinyaller Veriyor

Yazım sırasında Bitcoin 56 bin 600 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analistler, kısa vadede Bitcoin’in küçük bir geri çekilme yaşamadan önce 56 bin 850 dolar seviyesine kadar gidebileceğini ifade ediyor. Analistler, bu aşamadan sonra ise Bitcoin’deki ilk büyük direncin 58 bin dolar seviyesinde görüleceğini iddia ediyor. Bu nedenle analistler, BTC’nin olası yükseliş hareketliliğinde karşılaşacağı 58 bin dolar direncinden sonra bir süre yatay hareket edebileceğini dile getiriyor. Ancak öte yandan, analistler buradaki güçlü direncin kırılma durumunda ise fiyatın psikolojik olarak da önemli bir direnç noktası olan 60 bin dolar bölgesini test edebileceğini dile getiriyor. Olası bir düşüş hareketliliğinde ise analistler BTC’nin ilk desteğinin 55 bin dolarda, sonrasında ise 52 bin ve 48 bin dolar bölgelerinde olduğunu ifade ediyor.

Altcoin Piyasası Ne Durumda?

Bitcoin’deki fiyat hareketlilikleri yükseliş sinyalleri gösterirken, altcoin piyasasında ise bir durgunluğun olduğu görülüyor. Altcoinlerin, Bitcoin’deki hızlı sıçramaya yetişememiş olmaları dikkat çekerken, analistler BTC’nin yükselişi ile birlikte altcoinlerde de hızlı bir yükselişin yaşanabileceğini dile getiriyor. Analistler, bu olası senaryonun gerçekleşmesi için BTC’nin yükselişlerini sürdürmesi ve ardından konsolidasyon dönemine girerek altcoinlerin önünü açması gerektiğini belirtiyor. Bu olası durumda analistlere göre altcoin piyasasında hızlı değer artışları görülebilir.

Piyasa Trendleri Değişebilir

bitcoin guncel durumu

Şimdilerde kripto para piyasalarında her ne kadar yükseliş temelli beklentiler olsa da ve hatta analistlere göre piyasalardaki yükselişler hızlanacak olsa da yatırımcıların her bir yatırımında riskleri göz önünde bulundurması gerekiyor. Bu konuda uzmanlar, piyasa gelişmelerinin ve güncel hareketliliklerin takip edilmesi gerektiğini ifade ediyor.

Son bitcoin istatistiklerini takip etmek için burayı ziyaret edebilirsiniz.