• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Piyasada İyimser Hava Hakim! XRP, ETH, DOGE Değer Kazanımında!

Piyasada İyimser Hava Hakim! XRP, ETH, DOGE Değer Kazanımında!

2021 senesi Mayıs ayı ortasında piyasanın geneline bakıldığında karamsar bir hava hakimdi ve kripto para birimlerinde fiyat gerilemeleri tabloya geliyordu. 2 Haziran tarihine ulaştığımızda ise piyasada ilk 100 kripto para biriminde fiyat düzeltmeleri başladı. 3 Haziranda ise toparlanan kripto paraların, değer kazanımlarına yöneldiklerini görüyoruz.

ETH’de Son Değer Kazanımı Ne?

altcoin piyasasi

Bugün değer kazanımını kayda geçiren kripto paralar arasında piyasanın en güçlü ikinci varlığı olan Ethereum yer alıyor. Ethereum geçtiğimiz dönemde Pos konsensüse geçiş hakkında olumsuz eleştirilere maruz kalsa da bugün değerlenmeyi başardı. 3 Haziranda saatler 10:04’ü gösterirken ETH fiyatı, 2.837 dolarlık fiyatı tabloya alarak, %7.46 oranında değer kazanımını sergiledi. CoinMarketCap verilerine göre bugün ETH ile aynı dakikalarda değer kazanımı içinde olan diğer kripto para ise Dogecoin oldu.

Dogecoin Hızla Değerlendi!

Dogecoin ilk düzeltmesini 2 Haziranda sabah saatlerinde gerçekleştirmişti. Ardından gündeme bomba gibi düşen bir haber ile fiyat yükselişini hızlandırdı. Dogecoin’in Coinbase Pro’da listeleneceğiniz ve artık 2 gün sonra işleme gireceğine yönelik durumun netlik kazanması ile kripto paranın değeri arttı.

Bugün de durum değişmiyor ve Dogecoin artış kanalında yer alıyor. 3 Haziran 2021’de saatler 10:07’yi gösterirken Dogecoin 0.43 dolarlık fiyatı tabloya aldı ve CoinMarketCap verilerine göre, %9.64 oranında değer kazanımını kayda geçirdi.

Analistler Dogecoin fiyat artışının orta vadede devam edebileceğine yönelik bir tahmin sundular. Çünkü yeni gelişmelerde, Daymak elektrikli araç üreticisi şirketin Dogecoin madenciliği yapan araç modelini tanıttığı gündeme yansıdı. Bu yeni gelişmenin de Dogecoin fiyatlarını destekleyebileceği belirtildi.

XRP Coin Davaya Rağmen Ayakta!

xrp nedir

Bugün ETH ve DOGE artarken değer kazanımı yönünde ilerleyen bir diğer kripto para XRP Coin oldu. Hafta başında geliştiricilerinin açıklamaları, SEC ve Ripple davasında yaşanan son gelişmeler ile fiyat oynaklığını önde tutan XRP Coin her şeye rağmen değer kazanımını koruyor. Analistler ise kısa vadede düşüş risklerinin söz konusu olduğunu ifade etmekten geri kalmadılar. 3 Haziranda saatler 10:12’yi gösterirken XRP Coin fiyatı 1.04 dolar olarak tabloya yansıdı ve %1.55 oranında değer kazanımını korudu.

Piyasanın geneline bakıldığında iyimser havanın başladığı görüldü. Bugün dün ortaya çıkan fiyat düzeltmelerinin etkileri ile kripto paralarda değerlenme etkisi görülüyor. DOGE, XRP ve ETH cephelerinde değer kaybı gündeme gelmezken, XTZ Coin gibi önemli kripto para birimlerinde de değer kazanımları mevcut.