• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Piyasada Artış Hakimken, Köpek Akımı Kripto Para Birimleri Düşüşte!

Piyasada Artış Hakimken, Köpek Akımı Kripto Para Birimleri Düşüşte!

Bugün piyasada Bitcoin artışı hakimken bundan destek alan belirli altcoinlerde değer kazanımları meydana geldi. Ancak geçen haftalarda adından artışla ile söz ettiren Dogecoin ve SHIB gibi meme kripto paralarda ise hala değer kayıpları devam ediyor.

Bugün uzman analistler Dogecoin, Babydoge ve SHIB Coin gibi kripto paraların parlak yüzlerini piyasaya yansıyamadıklarını açıkladılar. Geçen haftalarda devasa artış oranlarına imza atan kipto paraların hafta sonunda düşüşte yer aldıkları görüldü. Analistler bunun sebebinin köpek akımı kripto birimlerindeki değer artışlarının dışarıdan gelen etkiler ile ivme kazanması olduğunu belirttiler. Dogecoin ve SHIB Coin’in ve Babbdoge’nin son fiyat artışlarında yine Elon Musk’ın tweetlerinin etkili olduğunu ve gündem değişime halinde kripto paralarda da değer kayıplarının başladığını açıklıyorlar.

Analistler: Musk Fiyatlara Kısa Süreli Etki Edebiliyor!

doge coin dusuyor mu

Analistlerin yorumlarına göre Elon Musk’ın yarattığı artışlar, köpek akımı meme kripto paralar üzerinde kısa süreli etkileri yapıyor. Bu yüzden ilerleyen seanslardaki sert düşüşler ise yatırımcılarda kafa karışıklığına sebep oluyor. Analistler bugün piyasaya bakıldığında benzer bir etkinin net şekilde görülebildiğini ifade ettiler.

Doge Ve SHIB Değer Kaybında!

10 Temmuz’da saatler 12:29’u gösterirken Bitcoin %2.68 oranında, ETH %1.03 oranında, XRP Coin %1.79 oranında, MATIC Coin %1.13 oranında, AXS Coin %57.15 oranında, LTC %2.14 oranında değer kazanımı içinde yer aldılar. Aynı dakikalarda ise SHIB Coin %1.21 oranında ve Dogecoin ise %3.33 oranında değer kaybederek yatırımcılarına ideal bir karı sunamadılar. Piyasanın önemli bir çok altcoin’ninde ve ana kripto para birimlerinde değer kazanımı varken, piyasadaki yeşil görünüme tepki vermeyen köpek akımı kripto paralar dikkat çektiler.

Piyasaya çıkışında çok araştırılan PIT Coin’in bugünkü durumu ele alındığında ise %14.36 oranına ulaşan değer kaybı ile 0.000000000137 dolara kadar düşen bir fiyat tabloya geldi. Erken dönemde PIT Coin alımı yaparak uzun vadeli yatırıma giden yatırımcıların kar elde etme hayallerine ara verilmiş gibi gözüküyor.

AXS Coin %57 Üzerinden Değerlendi!

axs token

Bugün BTC ve ETH gibi önemli kripto paralarda artış olsa da değer kazanımı oranı ile göz dolduran ve popülerlik kazanan altcoin AXS Coin oldu. Saatler 12:35’i gösterirken %57.15 oranında değer kazanımını tabloda koruyan AXS Coin 18.72 dolarlık fiyatı ile kar sunuyor. Axie Infınıty oyununda kullanılan kripto para, NFT üretmek ve NFT satışı yapmak için kullanılan kripto paralar arasında bulunuyor. Kısa sürede büyük ilgi çeken projenin oyunu ise DNA değiştirerek tasarlanan canavarlar ile gerçekleştirilen savaşları konu alıyor.