• BITCOIN/TL
  2113228,559
  % -0,37
 • ETHEREUM/TL
  94808
  % -2,32
 • RIPPLE/TL
  16.69
  % 0,10
 • BITCOIN CASH/TL
  14355.76,746
  % -3,98
 • LITECOIN/TL
  2651.6
  % 0,01
 • COSMOS HUB/TL
  272.47
  % -0,51
 • CARDANO/TL
  14.69
  % 0,77
 • TETHER/TL
  32.31
  % 0,42

Piyasa Gerilerken SHIB Büyümeye Devam Ediyor

Piyasa Gerilerken SHIB Büyümeye Devam Ediyor

Kripto para piyasaları uzunca bir süredir Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH) öncülüğünde düşüş eğiliminde hareket ediyor. Bir aydan daha uzun bir süredir görülen bu düşüş eğiliminde birçok kripto para birimi dönemsel olarak piyasa genelinden ayrık hareket ederek yükseliş hareketleri ortaya koydu. Ancak bu yükselişlerin birçoğu uzun soluklu ve kalıcı olmadı, bu yönde hareket eden kriptoların neredeyse tamamı daha sonra piyasa trendlerine uyum sağlayarak düşüş eğilimine geçti. Yeni haftaya girilirken piyasalarda bir kez daha BTC ve ETH öncülüğünde düşüşler görüldü ancak bu kez pozitif gelişmeler ile piyasadan ayrık eden kripto para birimi Shiba Inu (SHIB) oldu. Son günlerin popüler şaka coini SHIB, yeni yatırımcı katılımları ile yatırımcılarını heyecanlandırmaya devam ediyor.

SHIB 70 Bin Yeni Yatırımcıya Daha Ulaştı

piyasadaki son durumlar

Kripto para piyasalarında düşüş eğiliminde fiyat hareketleri görülmeye devam ediyor. Ancak öte yandan popüler şaka coini SHIB büyüme kaydediyor. Bu büyüme piyasada görülen genel düşüş eğiliminin önüne geçebilecek bir fiyat artışı ile SHIB’e yansımamış olsa da Shiba Inu 1 ay önce 1 milyon yatırımcıyı aştıktan sonra 70 bin yeni yatırımcıya daha kapısını açtı.

Analistlere Göre Bu Seviye Yeni Bir Dönüm Noktası Oluşturabilir

Son dönemlerin en popüler kripto para birimlerinden biri olan SHIB, geçtiğimiz ay 1 milyon yatırımcıya ulaşarak önemli bir başarıya imza atmıştı. Büyümeyi sürdüren SHIB bu önemli başarısından sonra kısa bir süre içinde yaklaşık %7’lik bir büyüme daha gösterdi ve 70 bin yeni yatırımcı daha kazandı. Birçok analist, bu gelişmenin SHIB için bir dönüm noktası oluşturabileceğini ifade ediyor.

Yatırımcılar Neden SHIB’i Tercih Ediyor?

shiba coin fiyatlari

Analistler, bir kripto para biriminde yatırımcı sayısının artmasının, kripto paranın fiyatında hemen etkisini göstermeyebileceğini ancak temel büyüme bakımından bunun çok önemli olduğunu ifade ediyor. Analistlere göre yeni yatırımcılarla birlikte söz konusu kripto paranın geleceği belirleniyor. SHIB fiyatı son dönemlerde düşüşler yaşıyordu ve fiyattaki bu düşüşün piyasa geneline paralel olarak devam ettiği görülüyor. SHIB fiyatında düşüşler devam ederken yeni yatırımcıların SHIB’i tercih etmesinin arkasındaki neden olarak da SHIB’in, Ekim ayı başlarında başlattığı yükselişler ile 1 aydan daha kısa sürede %1.000’den daha fazla değer kazanmasının getirdiği popülarite olduğu ifade ediliyor.