• BITCOIN/TL
  2148916,143
  % 2,33
 • ETHEREUM/TL
  114709
  % 2,31
 • RIPPLE/TL
  19.21
  % 8,99
 • BITCOIN CASH/TL
  12910.31,482
  % 0,86
 • LITECOIN/TL
  2416.85
  % 3,02
 • COSMOS HUB/TL
  215.92
  % 3,16
 • CARDANO/TL
  14.57
  % 1,05
 • TETHER/TL
  33.08
  % 0,13

Perakende Devi Walmart Kripto Para Uzmanı Arıyor!

Perakende Devi Walmart Kripto Para Uzmanı Arıyor!

Kripto para sektörü son dönemlerde yeniden hareketlilikler yaşamaya başladı. Sektör, Mayıs ayından sonra durgun bir hal almıştı ancak son dönemlerde suların tekrar kaynamaya başladığı görülüyor. Bu da piyasaya yeniden yatırımcıların ve sermayelerin gelmeye başladığının bir işareti olarak kabul ediliyor. Bu durumun büyük ölçekli hali 2020 yılı ortalarında kendisini göstermeye başlayınca, kripto para sektörü de büyük bir popülarite artışıyla karşılaşmıştı. Dev teknoloji şirketi MicroStrategy Ağustos 2020’de Bitcoin (BTC) yatırımı yapmış ve böylece ilk kez bir kurumsal şirket kripto para yatırımı yaparak sektöre adım atmıştı. Bu kurumsal şirket yatırımı hem piyasaya yeni bireysel yatırımcıların girmesini sağlamış hem de diğer birçok kurumsal şirketin de kripto para yatırımı yapmasına önayak olmuştu.

Kripto Sektöründe Şirket Adımları

ethereum

Kurumsal şirket yatırımlarının artmaya başlaması ile birlikte, şirketlerin müşterilerine kripto para odaklı hizmetler sunmaya başlaması da artış göstermeye başladı. Kripto para sektöründe, şirket kimliğinin çeşitli alanlarda artış göstermesi, sektörün gelişimi ve yaygınlaşması açısından fazlasıyla önemli bir gelişme olarak ele alınıyor. Bu nedenle de kripto para odaklı hizmet ya da mal sunan şirketlerin artması, piyasalarda heyecan uyandırıyor. Sektörde benzer bir heyecanın uyanmasını bu kez de Kuzey Amerika’nın en büyük toptan satış perakendecilerinden biri olan Walmart sağladı.

Şirketin Kripto Ödemelerini Kabul Etmeye Başlaması Bekleniyor

Bölgenin en büyük toptan satış perakendecilerinden biri olan Walmart, doğrudan kripto para odaklı bir hizmet sunmaya başlamadı. Ancak şirket, kripto para birimleri ve dijital ödemeler konusunda uzman olan birini işe almak istediklerini açıkladı. Bu da şirketin yakında kripto paralar ile ödemeleri kabul edeceğinin ya da buna benzer bir hizmet anlayışını benimseyeceğinin bir göstergesi olarak kabul edildi. Şirkette “Dijital Para Birimi ve Kripto Para Birimi Ürün Lideri” tanımıyla görev yapacak olan kişi, dijital para stratejilerini ve ürün rotalarını geliştirmede yardımcı olacak.

Şirket, kripto paralarla ödemeleri kabul edeceğine ilişkin hiçbir açıklamada bulunmadı. Ancak yerel bir kaynakta yapılan açıklamada “En büyük perakendecilerden ve e-ticaret şirketlerinden biri olan Walmart, müşterilerine geniş bir ödeme seçenekleri yelpazesi sunuyor” sözlerine yer verildi. Bu da şirketin yeni iş ilanının sektördeki beklentiler ile örtüştüğünü gösteriyor. Ancak yine de bunun için şirketin net bir açıklama yapması bekleniyor.

Walmart’ın İşe Alacağı Kişi Neler Yapacak?

bitcoin neden dusuyor

İşe alınacak kişinin “ürün ve yetenek yol haritası adına vizyonu yönlendirecek” olmasından dolayı, Blockchain teknolojisinde de uzmanlaşmış olması gerekiyor. Ayrıca bu kişinin kripto para ile ilgili yatırımları ve bu alanda yapılacak ortaklıkları da belirleyeceği bildiriliyor.

Walmart haberine benzer şekilde geçtiğimiz aylarda e-ticaret devi Amazon ile ilgili haberler de ortaya çıkmıştı. Benzer bir ilan yayınlayan Amazon’un, ilerleyen dönemlerde Bitcoin (BTC) ile ödemeleri kabul edeceği iddia edilmişti. Ancak Amazon bu iddiaları daha sonra yalanlamıştı.