• BITCOIN/TL
  2177634,515
  % 0,70
 • ETHEREUM/TL
  117720
  % 1,28
 • RIPPLE/TL
  16.02
  % -0,97
 • BITCOIN CASH/TL
  14012.53,720
  % -0,47
 • LITECOIN/TL
  2582.2
  % -0,33
 • COSMOS HUB/TL
  235.19
  % 0,78
 • CARDANO/TL
  13.63
  % 0,78
 • TETHER/TL
  32.74
  % 0,07

Pantera Capital CEO’su 6 Ay Sonrası İçin BTC Fiyat Tahminini Verdi!

Pantera Capital CEO’su 6 Ay Sonrası İçin BTC Fiyat Tahminini Verdi!

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead Bitcoin boğalarının lehine açıklama gerçekleştirdi. Bitcoin düşmeyeceğini aksine 5 ile 6 ay içinde fiyat yükselişlerini kayada alacağını savundu. Morehead, “Bitcoin fiyatı önümüzdeki 5 ile 6 ay içerisinde iki katına çıkacak Bunun bazı yatırımcılara çılgınca geldiğinin farkındayım ama bu olacak.“ dedi.

Morehead BTC Fiyat Tahminleri

bitcoin altin kiyaslamasi

Pantera Capital CEO’su daha önce Bitcoin fiyatının Ağustos 2021 tarihinde 115 bin dolar seviyesinde olacağını tahmin etmişti. Diğer yanda 2022 senesinde ise Bitcoin fiyatının 200 bin dolar düzeyine çıkabileceğini açıklamıştı. Bitcoin’in son dönemlerde yaşadığı dalgalanmalar ele alındığında ise diğer analistlerin yorumlarına göre bu görüş fazla iyimser bulunundu.

BTC Her Yıl 3 Kat Büyüyor!

2017 senesinde kayda geçen boğa koşusu ile kıyaslandığında Bitcoin fiyatlarında yükseliş noktasında hızın daha fazla olduğu analistlerce belirtiliyor. Bircoin’in fiyatını ikiye katlama süresine bakıldığında 2021 yılında ortalama 139 günlük sürenin ölçüldüğü belirtiliyor.

Kripto para şirketi Pantera Capital CEO’su Don Morehead, kısa süre önce Bloomberg’e bir röportaj verdi. Konuşmasında “Bitcoin fiyatının 5 ile 6 ay içerisinde ikiye katlanacağını düşünüyorum, bu bekli yatırımcıların beklentilerine göre çılgınca gelebilir. Ancak, Bitcoin fiyatları son 10 yıldır, her yıl ortama 3 katına çıkıyor.“ dedi.

BTC Tarihsel Açıdan İstikrarlı!

Morehead, BTC’nin fiyat gelişimi hakkında açıklama gerçekleştirdi. Açıklamasında “Bitcoin son 10 sene içinde senelik olarak %233 bileşik büyümeyi kayda alarak oldukça istikrarlı davrandı. Belirli zamanlarda balon ve ayı piyasalarını yaşasa dahi büyük resme bakıldığında büyümelerde ne kadar istikrarlı olduğunu görmek mümkündür. Bitcoin önümüzde yer alan birkaç ay içerisinde, en kötü senaryoda ise 1 yıl içinde hızlı trendini tekrar yakalayarak, istikrarlı artışına devam edecek.“ dedi.

Morehead Çevresel Sorunları Kabul Etti!

bitcoin turk lirasi karsisinda ne kadar

Don Morehead, Bitcoin ile ilişkili çevresel, yönetimsel ve sosyal sorunların varlığını da kabul ediyor. Bu sorunların son 3 aydır çok fazla gündemi meşgul etmeye başladıklarını belirtti. Sözlerine devam ederken, “ Bitcoin ağının güvenliğini sağlayan kaynaklar için yenilenebilir enerjinin kullanılmasını düşünmek önemli bir nokta olsa da Bitcoin piyasada bulunan pek çok Blockchain’den biri ve toplam piyasa değerinin %40’lık önemli kısmını sadece o oluşturuyor.“ ifadelerini kullandı.

Morehead Bitcoin hakkında yaptığı yeni açıklamalara devam ederken, Bitcoin’in sahip olduğu geniş piyasa hacmine bağlı olarak ondaki sorunların zaten piyasanın genelini etkilemesi gerektiğini belirtti. Bu konuya açıklık getirmeye çalışırken,“Diğer Blockchainler veya hiç elektrik kullanmayanlar Pos sistemine geçişi benimsiyorlar. Bitcoin’in enerji tüketiminin getirdiği sorunlar kripto para sektörünün tamamını buna rağmen etkileyebilir.“ dedi.