• BITCOIN/TL
  2107658,218
  % -1,01
 • ETHEREUM/TL
  95134
  % -1,85
 • RIPPLE/TL
  16.71
  % 0,28
 • BITCOIN CASH/TL
  14370.27,708
  % -2,59
 • LITECOIN/TL
  2647.83
  % 0,55
 • COSMOS HUB/TL
  272.55
  % -0,25
 • CARDANO/TL
  14.79
  % 2,21
 • TETHER/TL
  32.23
  % 0,01

Ontology Coin (ONT) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Ontology Coin (ONT) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Ontology coin şirketlere ait olan blok zinciri ağlarının Ontology’nin açık blok zinciri ağı üzerine kurulmasına, kişisel verileri ihlal etmeyecek şekilde etkileşime girmesini sağlayan çok çeşitli şirket ve projelere hizmet veren bir güven protokolü şeklinde tanımlanır. Ontology, son dönemlerde popülerliği artan kripto para birimleri arasında yer almaktadır. Ontology coin, blok zinciri teknolojisine sahip, NEP – 5 tabanlı olan coinler arasındadır. Ontology coin, ilk defa 2017 senesinde piyasaya sürülmüştür. Çinlilerin Ethereum’u olarak da bilinmektedir. Bu sebepten ötürü Asya bölgesinde en fazla yatırım yapılan coinler arasında yer almaktadır. ontology kripto para biriminin CEO’su ise Jun Li’dir.

Ontology coin, diğer kripto para birimlerinden farklı olarak blok zinciri ağı ile korunan bir kripto paradır. Ontology şirketi tarafından korunmaktadır. Sınırlı bir arza sahip olan kripto paralar arasında önemli bir yere sahiptir. Ortalama 1 milyar adet ont piyasada bulunmaktadır.  Sınırlı sayıda arza sahip olan kripto paralar arasında yer almaktadır. ontology coin kripto para biriminin merkezi bulunmamaktadır. Aynı zamanda siber saldırılara karşı oldukça dirençli bir kripto paradır.

Ontology Coin’in Tarihçesi

ontology coin gelecegi

Ontology 2017 senesinde “Çinli Ethereum” şeklinde adlandırılan ve Neo coin’i de geliştiren Çin merkezli şirken olan OnChain tarafından kurulmuştur. Kurucu üyeleri ise Ontology coin’in güncel CEO’su olan Jun Li’ye ek olarak NEO kurucu ortaklar ıolan Da Hongfei ve Erik Zhang’dır. Ontology coin’in ağı, merkezi olmayan ve bu sebepten dolayı da siber saldırıya maruz kalması için bağlı olan cihazların yarısından daha fazlasının etkilenmesi gerekmektedir. Bu nedenle siber saldırılara oldukça dirençli, güvenilir bir kripto para birimi olur.

Ontology Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Ontology çıkış tarihi, 2017 olarak bilinmektedir. 2017 yılında üretilen Ontology coin, tüm boyutlardaki projeler için herkese açık bir platformdur. Aynı zamanda Ontology, blok zincie – iş sektörü arasındaki engelleri kaldırmayı amaçlayan bir sistemdir.

Ontology Coin Nereden Alınır?

Ontology almak, kripto para alışverişi yapan siteler üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu sitelere üye olmanız gerekir. Güvenilir kripto para borsasına üye olunduktan sonra hesabınızda yeterli miktarda nakitin bulunması gerekmektedir. Genel olarak bu gibi kripto paraları en az 10 TL ile işlem hacmi açılmaktadır. En az 10 TL ve en fazla ise sınırsız şekilde para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Para yatırma işlemini gerçekleştirmenizin ardından piyasa bölümüne geçerek kripto para listelerine ulaşabilirsiniz.

Ontology Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

Ontology’nin altyapısı Ontology altyapısı kullanmaktadır. 2018 yılında oluşturulup piyasaya sürülen projenin ardından sürekli bir şekilde yeni ürünler ve özellikler eklenerek Ontology’nin altyapınısı kullanan yeni iş ortaklıkları gerçekleştirilmiştir.

Ontology Coin’in Avantajları Nelerdir?

Ontology’nin avantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Blok zinciri teknolojisi ile alakalı bilgi sahibi olmalarına gerek kalmadan Ontology her boyutta işletmeler için ideal bir protokoldür.
 • Ontology, aynı amaç için çalışan profesyonel bir kadrodan oluşmaktadır.
 • Ontology coin kripto para biriminden faydalanabilecek sektör sayısı, diğer kripto para birimlerine nazaran sonsuz şekildedir.
 • Ontology coin rehberi hakkında bahsedilen VBFT oybirliği modeli ile hız ve güvenlik bir arada olmaktadır. Bu özellikler ile Ontology coin üzerinden saniyede binlerce işlem yapılabilmektedir.
 • Ontology blok zincirini birden fazla blok zinciri üzerinden dijital ortamdaki ekonominin gerçek dünya ekonomisi ile birleşmesini sağlamaktadır.

Ontology Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Ontology’nin dezavantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Ontology coin, en katı kripto para regülasyonlarından birine sahip olan Çin’de hizmet sağlar.