• BITCOIN/TL
  2153882,273
  % 0,94
 • ETHEREUM/TL
  99799
  % 4,08
 • RIPPLE/TL
  16.83
  % 0,46
 • BITCOIN CASH/TL
  15519.93,512
  % 6,59
 • LITECOIN/TL
  2705.93
  % 1,45
 • COSMOS HUB/TL
  278.79
  % 0,70
 • CARDANO/TL
  15.48
  % 2,16
 • TETHER/TL
  32.21
  % -0,29

Neo Coin (NEO) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Neo Coin (NEO) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Neo, 2014 senesinde Antshares ismiyle Da Hongferi ve Erik Zhang tarafından oluşturulmuş ancak 2017 yılında OnChain isimli bir firmanın da destekleri ile ismi Neo olarak değiştirilen kripto para birimidir. Ayrıca Çin’e ait olan Ethereum olarak isimlendirilen Neo kripto para birimi akıllı sözleşmeler, dijital varlıklar ve kimliklerden meydana gelmiş bir sisteme sahiptir. Neo coin, kademeli bir altyapıya sahip olmaktadır. Sistemde oluşan varlıklar ise dijital kimlikler aracılığı ile doğrulanmaktadır. Dijital kimliklerle doğrulanmasının sebebi ise oluşan varlıkların yasal olarak güvenliğini sağlamaktır. Bu oluşan varlıklar, akıllı sözleşmeler ile desteklenip herhangi bir aracıya gerek duyulmadan Neo ağı üzerinden transfer edilmektedir.

Neo Coin’in Tarihçesi

neo coin gelecegi

Neo, en başta Antshares adıyla tanınan projenin 2014 yılının Şubat ayında piyasaya sürüldüğü zaman Çin’in ilk blok zinciri olacağına inanılmaktaydı. Bu kripto para birimi, daha sonrasında 2017 yılında Neo ismi ile piyasaya tekrardan çıkmıştır. Neo projesinin arkasındaki ekip, insanları blokchain’de merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler inşa etmeye teşvik eden bir EcoBoost kullanmaktadır. Neo ve ondan önceki ismi olan Antshares’in kurucuları ise Da Hongfei ve Erik Zhan olarak bilinir. Bu kurucu ortaklar, aynı zamanda blokchain’in daha yaygın bir şekilde kullanılarak benimsenmesini hedefleyen Neo Foundation’a başkanlık yapmaktadır.

Neo Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Neo coin çıkış tarihi en basit şekilde 2014 olarak söylenebilir. Coin çalışmalarının 2014’te başladığı Neo coin, piyasaya Antshares ismi ile çıkmıştır. Daha sonra 2017 yılında ismi değiştirilerek tekrar piyasaya Neo olarak çıkmıştır.

Ayrıca Npxs Coin (Pundi X) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz atın!

Neo Coin Nereden Alınır?

Neo almak, dijital para borsaları aracılığı ile satın alınabilmektedir. Dijital para borsaları, gerçek para karşılığında sizlerin kripto para almasına yardımcı olur. Kolay bir şekile New coin alabilmek için ise en iyi platform Binance’tır. İlk olarak Binance platformunda bir hesap açarak siteye kaydolmanız gerekmektedir. Daha sonra ise kripto para alım – satım yapabilir ve tutabilirsiniz.

Neo Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

Neo’nun altyapısı, 3 kademeli bir sistemdir. Bu sistemler; akıllı kontratlar, dijital varlıklar ve dijital kimlikler şeklinde sıralanabilir. Bu altyapıya sahip sistem ile Neo coin’in amaçladığı temel durum, dijital ve dijital olmayan varlıkları korumaktır.

Neo Coin’in Avantajları Nelerdir?

neo nedir

Neo’nun avantajları şu şekilde verilmiştir:

 • New coin’in ciddi miktarda bir gelişim fonu vardır. Proje ilk sunulduğu zaman bu özelliği ile yüksek potansiyele sahip projeler için destek kavramı ile bilinmiştir.
 • Neo’nun iki tane yerel Token’e sahip olması diğer coinlere göre farklı bir özellik olmaktadır. Sahip olduğu bu Token’lerden biri Neo, diğeri ise GAS olmaktadır. Bu tokenlerden Neo, oylama yapılmasını mümkün kılmaktadır. Yatırım Token’i şeklinde işleve sahip olur. GAS ise ağ içerisinde işlemelerin ücretinin ödenmesi için tercih edilmektedir.
 • Neo coin, işlemlerinin garantisini vermektedir. Talepte ani artış meydana geldiğinde bu ani artış ile baş edebilir. Diğer coinlere kıyasla en farklı özelliklerinden biridir.
 • New coin, gelişmeye açık olarak devam etmektedir.
 • Neo’nun ağ güvenliği oldukça yüksek olmakla beraber aynı zamanda bu güvenlik sürekli bir şekilde artmaktadır.

Neo Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Neo’nun dezavantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Merkezi olmayan finansa uzak olması, dezavantaj olarak görülür.
 • New coin, kredi verme işlemlerinde çok fazla tercih edilen bir para birimi değildir.
 • Kurumsal işlemlerde rol almayı amaçlayan bir kripto para birimi olduğu için pasif gelir kazanmak için ideal bir para birimi olmaz.