• BITCOIN/TL
  2131657,725
  % 1,04
 • ETHEREUM/TL
  115469
  % 0,09
 • RIPPLE/TL
  16.09
  % -0,12
 • BITCOIN CASH/TL
  12865.92,282
  % 1,73
 • LITECOIN/TL
  2455.77
  % 1,76
 • COSMOS HUB/TL
  227.45
  % 1,32
 • CARDANO/TL
  12.7
  % 1,07
 • TETHER/TL
  32.82
  % 0,90

Nem Coin (New Economy Movement) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Nem Coin (New Economy Movement) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

New Coin yani açılımı New Aconomy Movement olan Nem, kripto dünyasında oldukça tanınan bir kripto paradır. New Coin, blokchain ile korunan ve Btc ile entegreli şekilde çalışan bir para olmaktadır. NEM,bir vakfın coini olarak ortaya çıkmıştır. Dünya üzerinden en güvenilir kripto paralar arasında New Coin de sayılmaktadır. Kendisine özel olan özellikleri ile öne çıkan bir kripto para olmaktadır. New coin’in diğer bir kısaltılmış hali ise XEM şeklinde olmaktadır. Yani kripto para dünyasına hâkim olan kişiler, New Coini XEM coin şeklinde de isimlendirerek tanımaktadır.

New Coin, merkezi olmayan ve açık kaynak kodlu bir yapıdaki blok zincir projesi olarak bilinir. Aynı zamanda birçok projenin de öncüsü olmaktadır. Fakat New Coin, sadece kullanıcı adları bilinen 3 kişi tarafından tasarlanıp geliştirildiği için coinin çıktığı ilk zamanlar kullanıcılar tarafından güven kazanmamıştır. Ancak ilk başta yaşanan bu güvensizliğe rağmen New Coin, en büyük ekosistemlerden birinin başları arasındadır. New coin’in değeri ise çıktığı andan itibaren oldukça yükselerek devam etmiştir. Hala çok fazla değerli ve yükselmiş olarak görülmese de en düşük seviyesinden bugüne % 220000 oranında bir yükseliş yaşamıştır. Bu oran da yeni bir kripto para birimine göre oldukça fazla bir büyümedir.

Nem Coin’in Tarihçesi

nem coin gelecegi

Nem, 2015 senensinde piyasaya çıkmıştır. Bu kripto para bir blokchain ve kripto para birimi şeklinde tanımlanmaktadır. Açılımı New Coin olan Nem’in önemi ise kanıtlama algoritması, çoklu imzalı hesaplar ve şifreli mesajlaşmayla tanınan Japonlar tarafından oluşturulan bir kripto para olmasıdır.

Nem Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

New Coin çıkış tarihi 2018 senesinde NEM Foundation isimli bir şirketin kurması ile başlamıştır. New Coin, büyük iki şirket tarafından yönetilir. Bu şirketler tarafından ayrıca arz oluşturulur ve gereken yakma işlemleri yapılır.

Nem Coin Nereden Alınır?

Nem almak genel olarak tüm altcoinlerde olduğu gibi Türk alım – satım sitelerinde olmayan Nem’i Binance, Bittrex ve Bitfinex gibi kripto para siteleri üzerinden, Btc ya da Ethereum karşılığında kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Nem Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

Nem’in altyapısı için Ed25519 genel anahtar imza sistemi ve de SHA3 hash algoritmaları kullanılmaktadır. New Coin, bu sistem ve algoritma özellikler ile iyi bir blok zinciri oluşturmuştur.

Ayrıca Nwc Coin (News Crypto) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz  atın!

Nem Coin’in Avantajları Nelerdir?

Nem’in avantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Nem coin için hasat yöntemi kullanıldığından Btc gibi PoW algoritması kullanan diğer kripto para çeşitleri ile kıyaslandığı zaman enerji harcaması açısından daha avantajlı olmaktadır.
 • Teknik olarak New coin, API uyumludur. Bundan dolayı herhangi bir global uygulamanın New coin platformuna bağlanması ve kullanılmasına izin verilmektedir.
 • New coin, Namesspace kavramını kripto para sektörüne kazandırmıştır. Türkçeye çevrildiğinde ad alanları şeklinde söylenen Namesspace kavramının, internetteki alan adları gibi işlevi vardır. New coin blok zincirinde, kendinize ait alan adlarınızı oluşturarak yönetebilirsiniz.
 • New coin’in amaçlarından biri ise büyük işletmelere odaklanmasıdır. Bu da New coin’i ilerleyen dönemlerde blok zinciri dünyasında en önemli kripto para yapacağına işaret etmektedir.

Nem Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

nem coin gelecegi

Nem’in dezavantajları şu şekilde verilmiştir:

 • New coin, düzenli güncellemelerinin eksikliği ile bir dezavantaja sahiptir.
 • New coin’i oluşturan ekibin anonim olması ve güçlü bir pazarlama koluna sahip olmaması sebebi ile Nem coin hakkında gelecek ne planlandığı bilinmez.
 • New Coin de Ethereum gibi akıllı sözleşmeler platformu olarak bilinmektedir. Bundan dolayı Nem’in ne kadar farklılıkları olsa da rakiplerinden daha iyi bir şekilde performans göstereceğinin bir garantisi olmaz.